REKLAMA
REKLAMA

9-latek wjechał wprost pod koła samochodu

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W Załużu na drodze krajowej nr 28 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i 9-letniego rowerzysty. W wyniku zdarzenia chłopiec trafił do szpitala. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie nadzoru nad swoimi dziećmi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17 w miejscowości Załuż w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 9-letni chłopiec wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki VW Golf i wjechał bezpośrednio w samochód doprowadzając do zderzenia. Kierujący volkswagenem 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był trzeźwy.

W wyniku uderzenia rowerzysta upadł na jezdnię. Chłopiec został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie na obserwację. Wstępnie lekarz określił stan 9-latka jako dobry.

Z ustaleń wynika, iż chłopiec sam jeździł na rowerze w pobliżu swojego domu. Matka dziecka nie miała z nim kontaktu wzrokowego.

Policja apeluje do rodziców o sprawowanie właściwej opieki nad swoimi dziećmi. Szczególnym nadzorem należy objąć pociechy jeżdżące rowerami lub bawiące się niedaleko jezdni. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby zaistniał wypadek niosący ze sobą poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

16-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)