REKLAMA
VIVO

BIESZCZADY: Afganka z trójka dzieci wystąpiła o status uchodźcy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Obywatelka Afganistanu zatrzymana w dniu 20 lipca b.r. przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Stuposianach, wciąż przebywa wraz z trójką dzieci w szpitalu w Ustrzykach Dolnych. Stan zdrowia matki jest zadowalający, ale dzieci wymagają hospitalizacji.

Afgańczyków zatrzymano w bezpośredniej bliskości polsko-ukraińskiej granicy państwowej. Dwom dorosłym osobom, kobiecie i mężczyźnie, towarzyszyły dzieci. Najmłodsza dziewczynka ma półtora roku, dwaj chłopcy są w wieku 5 i 7 lat. Afgańczycy byli przemoczeni, wyziębieni i głodni.

Matka i dzieci trafili do szpitala. Mężczyzna, który jak się okazało nie jest z rodziną spokrewniony, został już przekazany stronie ukraińskiej. Kobieta złożyła natomiast wniosek o przyznanie statusu uchodźcy. Wnioskiem są objęte także dzieci.

Jak dowiedzieliśmy się, dzieci pozostaną w szpitalu przynajmniej tydzień. Dziewczynka ma dużą anemię. Natomiast najstarszy chłopczyk cierpi na ostre zapalenie gardła wywołane wyziębieniem organizmu. W najlepszej kondycji jest 5-latek, ale i on musi być obserwowany przez lekarzy.

Matka, jak informuje lek. Janusz Ejsmont, ordynator oddziału wewnętrznego ustrzyckiego szpitala czuje się dobrze. Nie ujawnia swojej przeszłości, a także przyczyn wystąpienia o nadanie jej statusu uchodźcy. Treści wniosku nie ujawnia również Straż Graniczna. Postępowanie administracyjne w tej sprawie będzie prowadził Urząd ds. Cudzoziemców w Warszawie.

W czasie jego trwania, kobieta z dziećmi będzie najprawdopodobniej przebywać w ośrodku otwartym dla cudzoziemców.

foto: BOSG

O SPRAWIE PISALIŚMY:
BIESZCZADY: Rodzina z Afganistanu z trójką małych dzieci uratowana w Bieszczadach

Źródło: www.p24.pl

22-07-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.