REKLAMA
STREFA SMYKA Joanna Frydrych Green Company
REKLAMA

APOLONIUSZ TAJNER: Bieszczady mają olbrzymi potencjał! (FILM, ZDJĘCIA)

APOLONIUSZ TAJNER: Bieszczady mają olbrzymi potencjał! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Zagórzu odbyło się podsumowanie sezonu narciarskiego w Bieszczadach. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezes Polskiego Związku Narcirskiego Apoloniusz Tajner, który nagrodził najlepszych sportowców z regionu.

Spotkanie najlepszych narciarzy na Podkarpaciu otworzył prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego Stanisław Nahajowski. Przywitał zaproszonych honorowych gości, narciarzy biegaczy, skoczków i alpejczyków, którzy w sezonie 2012/13 osiągnęli najlepsze wyniki oraz trenerów i działaczy, którzy znacząco przyczynili  się do sukcesów swoich podopiecznych.

Zaprezentował też największe sukcesy zawodników i klubów zrzeszonych w POZN, które osiągnęły na trasach i skoczniach w całej Polsce na najważniejszych imprezach narciarskich, w tym XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2013.

Następnie wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Jako kolejna głos zabrała Anna Kowalska, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Oprócz gratulacji dla sportowców i ich trenerów nakreśliła możliwości rozwoju narciarstwa na Podkarpaciu. Jednym z najważniejszych elementów tego rozwoju będzie decyzja podjęta przez władze województwa o  utworzeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych o profilu narciarskim. Następnie Apoloniusz Tajner – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego przedstawił sukcesy polskich narciarzy na arenach międzynarodowych, podkreślił też rolę podkarpackich narciarzy w rozwoju narciarstwa polskiego. Przedstawił też możliwości współpracy PZN z władzami województwa, POZN i klubami na rzecz rozwoju narciarstwa w naszym województwie.

Wiele ciepłych słów skierowała do obecnej młodzieży sportowej Stefania Biegun – trzykrotna olimpijka, obecnie na stale zamieszkała w Bieszczadach.

Gratulacje dla sportowców oraz podziękowania dla trenerów, działaczy i sędziów skierował kolejny mówca Henryk Sułuja – burmistrz Ustrzyk Dolnych. Podziękował też Prezesowi POZN oraz działaczom Związku za pracę na rzecz rozwoju narciarstwa, w tym w Bieszczadach i gminie Ustrzyki Dolne.

Po wypowiedziach  odbyło się wręczenie upominków dla wyróżnionych narciarzy, trenerów i działaczy.

Wręczenia trofeów dokonali:
Apoloniusz Tajner – Prezes PZN,
Anna Kowalska – Wicemarszałek Województwa,
Henryk Sułuja – Burmistrz Ustrzyk Dolnych,
Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza,
Stefania Biegun – Olimpijka.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z  WYDARZENIA

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ Z  WYDARZENIA

Marcela Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne – trener: Marek Marcisz
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski ,
* Złoty medal – Mistrzostwo Polski Seniorów w biegu na 30 km Cl,
* IV miejsce w biegu na 5 km – Mistrzostwa Polski Seniorów,
* I miejsce – Puchar Polski, Puchar Bieszczadów i Puchar Karkonoszy w biegu na 5 i 10 km”

Ewelina Marcisz – Halicz Ustrzyki Dolne, t. Marek Marcisz
* Uczestniczka Pucharu Świata

Katarzyna Mirek – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t. Bartlomiej Kądziołka
* w zawodach w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski miejsca: 3,8,6,5,5,2,1,1,1,1,2,4,6,6,
* II m-ce – punktacja końcowa PP
* Reprezentantka Polski VratnaI M
* Ukn Laworta Punktacja Końcowa PP
* OOM, MMM srebro slalom – 4,10,2,6

Adam Ruda – ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „”B””
* 2 miejsce „”Puchar Wisły”” w skokach narciarskich
* 8 i 10 miejsce zawodyw skokach narciarskich FIS Cup w Brasov /Rumunia
* 5 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 2 – krotny brązowy medalista w skokach narciarskich XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 18 i 28 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach narciarskich / Zakopane i Wisła”

Dominika Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril – Seniorka
* 4 m. – sprinty – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
* 1 m. – sprinty – Tomaszów Lubelski – zawody Pucharu Polski,
* 2 m. – 5 km. – Tomaszów Lubelski – zawody Pucharu Polski
* 6 m. – bieg pościgowy 5 km. – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Małgorzata Szczyrba – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – sprint drużynowy na Mistrzostwach Polski Juniorów OOM,
* IV miejsce w biegu dystansowym 10 km,
* 2 x V miejsce w biegu na 5 km i 15 km – Mistrzostwa Polski Juniorów OOM, „

Angelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne,  t. Ryszard Cybruch
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski,
* IV miejsce w sprincie – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* IV miejsce w sprincie – Puchar Polski,Puchar Karkonoszy,
* III miejsce Mistrzostwa TZN

Dawid Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril – Junior A
* 3 m. – sprinty – zawody FIS w Santa Caterinie we Włoszech,
* 44 m. – sprinty – Mistrzostwa Świata Juniorów w Libercu,
* 3 m. – Team sprint – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 6 m. – sprinty – Mistrzostwa Polski seniorów.”

Norbert Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril „Junior A
* 3 m. – Team sprint – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 7 m. – sprinty – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
* 7 m. – sprinty – Szklarska Poręba – zawody Pucharu Polski”

Izabela Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne,  t. Marek Marcisz
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski,
* Dwa Złote medale – Mistrzostwa Polski UKS PZN,
* I miejsce w klasyfikacji Generalnej „” Narodowego Programu Rozwoju Narciarstwa – Bieg Na Igrzyska

Paula Socha – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – sprint drużynowy na Mistrzostwach Polski Juniorów OOM

Paulina Mocur – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* Złoty medal – Drużynowe Mistrzostwa Polski ,
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ”

Monika Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Polski Seniorów,
* III miejsce – Puchar Polski,Puchar Bieszczadów
* III miejsce Puchar Karkonoszy w biegu na 5 i 10 km”

Maciej Regiel – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* M-ca: 8,5,10 podczas XIX OOM – Podkarpackie 2013
* REPREZENTANT POLSKI VRATNA, SŁOWACJA, ABETONE ITALIA
* II M UKN LAWORTA PUNKTACJA KONCOWA PP
* M-ce: 4,5,4,10,2,4,2,6,8,8 w zawodach Pucharu Polski
* VI m-ce w klas. Końcowej PUCHARU POLSKI

Michał Milczanowski – ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „B”
* 2 – krotnie 20 miejsce – zawody w skokach narciarskich FIS Cup w Brasov / Rumunia
* 6 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w kombinacji norweskiej
* 6 i 7 miejsce w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Paweł Szafran – ZKN „Sokół” Zagórz, t.  Andrzej Piszko „JUNIOR „A”
* 4 miejsce „”Puchar Wisły”” w kombinacji norweskiej
* 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w kombinacji norweskiej
* 13 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 2 – krotnie 5 miejsce w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 2 – krotnie 18 miejsce w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 13 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej / Wisła”

Igor Smorul – ZTS „Zakucie” Zagórz, t.  Adam Kiszka „JUNIOR „B”
* 6 miejsce „”Puchar Wisły”” w kombinacji norweskiej
* 10 miejsce w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Cup 2013 w skokach narciarskich
* 11 i 12 miejsce w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w skokach narciarskich / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 4 miejsce – drużynowo w kombinacji norweskiej / XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
* 21 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej / Wisła”

Sabina Lizis, MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Kamil Fundanicz
* I m w ogólnopolskim cyklu „”bieg na Igrzyska””,
* Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski UKSÓw oraz srebrna w sztafecie,
* wielokrotna złota medalistka zawodów ogólnopolskich,

Daniel Chmielowski – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Zwarycz
* zdobywca 7 pkt na XIX OOM
* wielokrotny zdobywca miejsca w pierwszej dzisiątce zawodów z cyklu Pucharu Polski”

Konrad Bil – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril  – Junior C
* 2 m. – 3 km. – Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych,
* 5 m. – Ranking Pucharu Polski
* 1 m. – 3 km. – Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego,
* 3 m. – 3 km. – Mistrzostwa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego”

Inga Opalińska – UKN Laworta Ustrzyki Doln e, t.  Bartlomiej Kądziołka
* w zawodach w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski miejsca 5,1,5,4,2,2,2,1,2
* II M. KLASYFIKACJA KOŃCOWA PP
* 1.4 – MMM
* Reprezantantka Polski Vratna Słowacja, Topolino Italia
* II M Ukn Laworta Punktacja Końcową PP”

Paweł Sałosz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t. Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS (Junior C),
* Srebrny medal w biegu stylem klasycznym na Mistrzostwach Polski UKS (Junior D),
* Medalista zawodów Ogólnopolskich,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Natalia Zając – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ,
* III miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach MŁ,
* III m Bieg na Igrzyska – Puchar Polski ,Puchar Bieszczadów,
* III miejsce w Biegu na Igrzyska – Duszniki,”

Maciej Piergies – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Medalista zawodów z cyklu Pucharu Polski,
* Dwa czwarte miejsca na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Rafał Szymbara – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS, (Junior C)
* Srebrny medal w biegu stylem klasycznym na Mistrz. Międzywojewódzkich Młodzików,
* Medalista zawodów z cyklu Pucharu Polski
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Wojciech Pelczar – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior B”
* 7 m. – sprinty – Ogólnoplska Olimpiada Młodzieży,
* 17 m. – 5 km. – Szklarska Poręba,
* 8 m. – Drużynowe Mistrzostwa Polski ”

Zuzanna Konik – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce stylem klasycznym w Biegu na Igrzyska w Wołosatem w kategori Juniorka D
* 7 m-ce w klasyfikacji gneralnej BNI,
* 2 m-ce stylem CL oraz 2 m-ce stylem F w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w sztafecie mix 4x2km z Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Patryk Chudzik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Zwarycz
* zdobywca 3,5 pkt na XIX OOM
* zdobywca miejsca w pierwszej dzisiątce zawodów z cyklu Pucharu Polski”

Jolanta Chwostyk – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3x 3 m-ce stylem Cl w Wołosatem , Dusznikach Zdroju i Wiśle – Bieg na Igrzyska w kategorii Juniorka E
* 5 m-ce w generalnej klasyfikacji NPRBN,
* 2 m-ce stylem CL oraz 3 m-ce stylem F w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Karol Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Srebrny medal w sztafecie 4 x 3 km na Mistrzostwach Polski UKS w kategorii Junior C,
* Zdobywca punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików,
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Joanna Przybycień – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Kamil Fundanicz
* Srebrna medalistka Mistrzostw Polski UKSÓ w w sztafecie,
* wielokrotna uczestniczka zawodów ogólnopolskich,
* srebrna medalistka medalistka mistrzostw województwa w drużynie.”

Katarzyna Harsche – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Jacek Jóźwiak
* srebrny medal w sztefacie w Ogólnopolskich Spotkaniach UKS

Marcelina Zwarycz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN ,
* IV miejsce na MIędzywojewódzkich Mistrzostwach MŁ,
* VI m Bieg na Igrzyska – Puchar Polski ,Puchar Roztocza.”

Oliwia Buśko – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* srebrny medal podczas Ogólnopolskich Spokań UKS .
* CZOŁOWA ZAWODNICZKA W KRAJU W SWOJEJ KATEGORII WIEKOWEJ”

Bruno Łukaszyk – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w Pucharze Polski
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA

Dawid Podkówka – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w zawodach o Puchar Polski.
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA”

Anita Wiejowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* WIELOKROTNIE PIERWSZA PIĄTKA w zawodach o Puchar Polski.
* II PUNKTACJA ŁĄCZNA KLUBOWA

Kacper Fundanicz – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Kamil Herka – UKS Lotnik Ustianow, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Karol Chwostyk – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Dawid Wójcik – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 3 m-ce sztafeta mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnoppolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 4 m-ce w sztafecie chłopców w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Agata Sobczyńska – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów,
5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Wiktoria Kołodziej – UKS Lotnik Ustianowa, t.  Marek Konopka
* 2 m-ce w sztafecie mix 4×2 km w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zakopanem,
* 2 m-ce w punktacji generalnej szkół w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,
* 3 m-ce stylem CL w MIstrzostwach Polski UKS-ów ,
* 5 m-ce w sztafecie dziewcząt w Mistrzostwach Polski UKS w Wiśle”

Alan Ciborowski – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior D
* 2 m. – 3 km. – Tomaszów Lubelski,
* 4 m. – 2 km – Szklarska Poręba,
* 10 m. – 2 km. – Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych,”

Dawid Kołodziej – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Reprezentant Podkarpacia 00M
* II Punktacja Łączna Klubowa

Maciej Mirek – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* REPREZENTANT PODKARPACIA XIX 00M – Podkarpackie 2013

Piotr Karabanowski – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 7 – Mistrzostwa MOZN 2013

Helena Karabanowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A miejsce 3 – Mistrzostwa MOZN 2013

Weronika Kobzdej – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko B miejsce 8 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Klaudia Chudzik – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 8 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Maja Wiejowska – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* DZIECKO C: miejsce 7 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Nikodem Słysz – UKN Laworta Ustrzyki Dolne, t.  Bartlomiej Kądziołka
* Dziecko A: miejsce 15 – Ogólnopolskie spotkania UKS

Joanna Midura – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Jacek Jóźwiak
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski Bieg na Igrzyska ,
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Kacper Smyka – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior C”
* 18 m. – 3 km. – Szklarska Poręba,
* 6 m. – 3 km. – Wojewódzka gimnazjada – Ustrzyki Dolne,
* 4 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada.”

Oliwia Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril „Juniorka C
* 7 m. – 3 km. – Wojewódzka Gimnazjada,
* 16 m. – 3 km. – Duszniki Zdrój
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada „

Paula Pasterczyk – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Juniorka C”
* 9 m. – 3 km. – Wojewódzka Gimnazjada,
* 17 m. – 3 km. – Duszniki Zdrój
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzka Gimnazjada ”

Jagoda Biskup – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Juniorka D”
* 6 m. – 2 km. – Wojewódzkie Igrzyska,
* 16 m. – 2 km. – Szklarska Poręba
* 3 m. – zespołowo – Wojewódzkie Igrzyska

Kamil Haczela – MUKS Podkarpacie Jedlicze, t.  Piotr Bril „Junior D”
* 6 m. – 2 km. – Wojewódzkie Igrzyska,
* 17 m. – 2 km. – Szklarska Poręba
* 4 m. – zespołowo – Wojewódzkie Igrzyska ”

Justyna Chmielowska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywczyni punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików,
*Zdobywczyni punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Sandra Pasławska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywczyni punktów na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików, (8 i 9 miejsce)
* Zdobywczyni punktów z cyklu Pucharu Polski,(kilkakrotnie w pierwszej dziesiątce)
* Medalistka zawodów wojewódzkich”

Patrycja Starzak – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* V miejsce w biegu sztafetowym – Mistrzostwa Polski Młodzików – UKS PZN,
* zdobyła punkty do współzawodnictwa Ministerstwa Sportu”

Maciej Giefert – MKS Halicz Ustrzyki Doln, t.  Bogdan Kwaśnik
* VII miejsce w sztafecie 4 x 2 km na Mistrzostwach Polski UKS (Junior D),
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Maciej Szymanek – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich”

Michał Zegar – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* Zdobywca punktów z cyklu Pucharu Polski,
* Medalista zawodów wojewódzkich

Zuzanna Wójtowicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Ryszard Cybruch
* III miejsce drużynowo w Klasyfikacji Generalnej Bieg na Igrzyska,

Mateusz Duma – MKS Halicz Ustrzyki Dolne, t.  Bogdan Kwaśnik
* III miejsce drużynowo w Klasyfikacji Generalnej Bieg na Igrzyska,

Bogdan Kustroń – Suchodół
* I m w klasyfikacji Amatorskich Mistrzostw Polski

Jacek Staroń Suchodół
* I m w klasyfikacji Amatorskich Mistrzostw Polski W przerwie wręczania wyróznień wystąpił zespół akrobatyczny z Zagórza, który zaprezentował efekty swoich bardzo wielu treningów i pracy.

Następnie trofea otrzymali trenerzy oraz działacze sportowi i samorządowi, którzy znacząco wspierali rozwój narciarstwa na Podkarpaciu:

Trenerzy:

Bartłomiej Kądziołka – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Adam Kiszka – ZTS „Zakucie” Zagórz
Ryszard Cybruch – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Piotr Bril – MUKS Podkarpacie Jedlicze
Marek Marcisz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Tomasz Plezia – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Bogdan Kwaśnik – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Kamil Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Marek Konopka – UKS Lotnik Ustianowa
Bogdan Zwarycz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Andrzej Piszko – ZKN „Sokół” Zagórz

Działacze:
Apoloniusz Tajner –
Prezes PZN Kraków
Anna Kowalska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Alicja Wosik – Wicewojewoda
Krystyna Lech – Dyrektor Departament Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie
Marian Sikora – Prezes Podkarpakiej Wojewódzkiej Federracji Sportu w Rzeszowie
Henryk Sułuja – Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza
Zbigniew Sanocki – Burmistrz Jedlicza
Leopold Bekier – Dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego
Jacek Przybyła – Z-ca Burmistrza Ustrzyk Dolnych
Bronisław Mrugała – Prezes UKN UKN Laworta Ustrzyki Dolne
Paweł Sykała – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Ustrzyki Dolne
Krzyszto Walter Croneck – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Iwonicz Z.
Andrzej Piękoś – Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Krosno – Jasło
Edward Mąka – Dyrektor MGOKiS Zagórz
Czesław Luty – Prezes B SZS
Stanisław Dutka –  Sędzia Międzynarodowy
Stefania Biegun – Olimpijka
Roman Jurek – Nadleśniczy
Ryszard Szukalski – Dankros
Stanisław Sowa – Redaktor Naczelny Nowiny24
Jacek Bigus – PW SZS Rzeszów
Tadeusz Szewczyk – Gazeta Bieszczadzka
Wojciech Szott – Dyrektor UDK
Prof. Stanisław Zaborniak – Uniwersytet Rzeszowski
Józef Filip – Działacz narciarski
Kazimierz Greń – Prezes Podkarpeckiej Federacji Sportu
Jacek Kranz – BPN
Wiesław Fundanicz – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Na koniec dyplomy – podziękowania otrzymali członkowie Zarządu POZN:
Stanisław Nahajowski – Prezes
Ryszard Cybruch – W-ce Prezes ds. Sportowo-Szkoleniowych
Józef Szymbara – W-ce Prezes ds. Promocji i Marketingu
Marek Konopka – Wiceprezes ds. Organizacyjnych
Krzysztof Lachowski – Sekretarz
Bogdan Zwarycz – Członek Zarządu
Kazimierz Karabanowski – Członek Zarządu
Bartłomiej Kądziołka – Członek Zarządu
Bril Piotr – Członek Zarządu
Marek Marcisz – Członek Zarządu
Mariusz Kobzdej Członek Zarządu

Wydarzeniu towarzyszył występ sekcji UKS Spartanie Zahutyń

źródło: Gmina Zagórz, Gmina Ustrzyki Dolne

 

20-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)