REKLAMA
REKLAMA

Będzie bezpieczniej w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta rozbudował system monitoringu ścisłego centrum Sanoka. Zainstalowanie nowoczesnych kamer, w ramach projektów realizowanych przez Miasto Sanok, na pewno wpłynie na utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na starówce.

Cztery obrotowe kamery, z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami, m.in. dostrajaniem się urządzenia do każdych warunków oświetlenia, automatyczną funkcją śledzenia ruchu, czy ignorowania obszarów niepożądanego ruchu, wysoką prędkością obrotu i pochylenia, zostały zamontowane w ramach zakończonego niedawno projektu rewitalizacji placu św. Michała. Rozmieszczone wokół placu, obejmują go swoim zasięgiem, a także ulice oraz budynki w jego sąsiedztwie.

Piąta kamera, zakupiona w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, będzie czuwała nad wejściem do Parku Miejskiego. Również nowy parking i jego otoczenie funkcjonuje pod czujnym okiem 32 kamer, dzięki którym kierowcy mogą być naprawdę spokojni o pozostawiane tam pojazdy.

Straż Miejska, w budynku której mieści się centrum obsługi monitoringu, może śledzić z bardzo dużą dokładnością to, co dzieje się w obrębie starówki.

Nowe kamery to już inny wymiar monitoringu miasta. Pozwalają nam uzyskać bardzo precyzyjny, dokładny, ostry obraz i odczyt danych, co wpływa na łatwość identyfikacji wszystkiego, co dzieje się w oglądanych miejscach. Ułatwi nam to czuwanie nad bezpieczeństwem – mówi Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Pracom monitoringowym towarzyszyło wykonanie kanalizacji teletechnicznej, która pozwoli na połączenie elementów systemu monitoringu przy pomocy nowoczesnej technologii światłowodu. Pozwoli to na pracę systemu niemal bez zakłóceń, a także jego rozbudowę w przyszłości.

Nowe kamery, wraz z istniejącymi, obejmującymi swoim zasięgiem rynek, plac św. Jana, ul. 3 Maja i część Jagiellońskiej, część ul. Kościuszki i Plac Partnerstwa, dają kompleksowy „podgląd” na niemal całe ścisłe centrum Sanoka.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

22-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)