REKLAMA
REKLAMA

Bezdyskusyjna dominacja naszych talentów w ogólnopolskim konkursie fizycznym!

SANOK / PODKARPACIE. Nie tak dawno wspólnie trzymaliśmy kciuki za naszych uzdolnionych fizyków. Przypominamy, że aż 12 gimnazjalistów z Zagórza i Sanoka (Mateusz Witowicz, Szymon Kasprzyk, Dawid Borys, Angelika Borys, Julia Liszniańska, Bartosz Kątski, Gabriela Widota, Monika Lenart

, Zuzanna Bursztyn, Maciej Słowiak, Szymon Targowski, Jaropełk Wantuła-Winikajtis – wszyscy są podopiecznymi Patryka Nisiewicza) zakwalifikowało się do ścisłego finału prestiżowego ogólnopolskiego konkursu „Poszukiwanie Talentów”.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Poszukiwanie Talentów” organizowany jest przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, w tym roku już po raz siódmy. Przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym uczniowie przygotowują prace konkursowe, wykonując różne zadania związane z fizyką: piszą eseje i limeryki dotyczące zagadnień fizycznych, przeprowadzają wywiady z fizykami, nagrywają filmy lub wykonują zdjęcia, układają zabawy dla dzieci o tematyce związanej z fizyką, przeprowadzają autorskie eksperymenty. Prace konkursowe sprawdza komisja złożona z doktorantów i pracowników Wydziału Fizyki.

Autorzy najlepszych prac wraz ze swoimi nauczycielami zapraszani są do drugiego etapu – na finałowe zmagania do Warszawy. Tu przed czterema niezależnymi komisjami przystępują do kilkugodzinnej obrony swoich prac, podczas której sprawdzana jest również ich wiedza z zakresu fizyki i astronomii.

Jak w tych zmaganiach wypadli nasi finaliści? Pomimo, iż jechali do Warszawy z dużą nadzieją na sukces, ostateczne rozstrzygnięcia przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

Konkurs wygrał w wielkim stylu uczeń Gimnazjum nr 1 w Sanoku Jaropełk Wantuła-Winikajtis, na drugim miejscu uplasował się jego szkolny kolega Dawid Borys, na czwartym uczeń I klasy Gimnazjum nr 2 w Zagórzu Mateusz Witowicz!

Jaropełk i Dawid oprócz tego zostali wyróżnieni w dwóch kategoriach: „Nauczanie fizyki” oraz „Fizyka i fotografia”. Świetnie zaprezentowali się również Angelika Borys, Dawid Borys oraz Mateusz Witowicz. Ich doświadczenia otrzymały wyróżnienia i jako jedne z nielicznych zostały zaprezentowane podczas gali finałowej.

Warto nadmienić, iż cała nasza „złota dwunastka” wywarła ogromne wrażenie na organizatorach i uczestnikach konkursu. Byli oni zachwyceni ogromną wiedzą, elokwencją i poczuciem humoru przybyłej na konkurs „bieszczadzkiej” młodzieży.

W dzisiejszych czasach, ze względu na szybki rozwój technologiczny oraz olbrzymie zapotrzebowanie na kadrę inżynierską, szczególnie cenione są talenty z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Na szczęście mamy wśród nas wyjątkową młodzież, która pod kierunkiem wyjątkowych nauczycieli rozwija swoje pasje naukowe oraz kształtuje umiejętność obserwacji otaczającego świata.

Jedno jest pewne – to dzięki ciężkiej, ale efektywnej pracy młodzieży, ich opiekuna Patryka Nisiewicza oraz wsparciu rodziców i życzliwych osób wyławiane są prawdziwe diamenty, które umiejętnie oszlifowane stają się chlubą całego regionu.

Talent nie został zmarnowany!
Korzystając z okazji szczególne podziękowania kierujemy w stronę firm: PROKAR Łańcut, PBSBank Sanok, PGNiG S.A. Sanok, PASS-POL Sp. z.o.o. Sanok, P.P.U.H. „DO-MET” Sanok, które wsparły finansowo wyjazd naszej młodzieży na konkurs, a tym samym umożliwiły podjęcie rywalizacji w konkursie.

Mając na uwadze fakt, że właśnie zakończył się rok szkolny, warto również przy okazji wspomnieć o pozostałych tegorocznych sukcesach naszych młodych fizyków i ich opiekuna.

Obecny rok, tak jak i poprzednie, był obfity w sukcesy podopiecznych Patryka Nisiewicza – 6 finalistów konkursu kuratoryjnego z fizyki, laureat 2m. w województwie oraz 2 finalistów konkursu wiedzy technicznej „Sapere Aude”, 3 laureatów 1, 2 i 4m. oraz 9 finalistów konkursu „Poszukiwanie Talentów”, 7 laureatów Polsko-Ukraińskiego konkursu fizycznego „Lwiątko”.

Poniżej przedstawiamy sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i  wyżej:
„Kuratoryjny konkurs fizyczny” – Finaliści – Przemysław Kasprzyk – G2 Zagórz, Dawid Borys, Dawid Serwiński, Łukasz Jakubas, Jaropełk Wantuła-Winikajtis, Bartosz Kątski – G1 Sanok

„Lwiątko 2013” – Laureaci – Dawid Kita, Jakub Matuła, Przemysław Kasprzyk, Mateusz Witowicz – G2 Zagórz, Dawid Borys, Angelika Borys, Bartosz Kątski – G1 Sanok.

„Sapere Aude” – Laureat – Przemysław Kasprzyk – G2 Zagórz, Finaliści – Jaropełk Wantuła-Winikajtis, Łukasz Jakubas – G1 Sanok

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

03-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)