REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczniej dla mnie i miasta

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok otrzymało 89 tysięcy złotych dofinansowania z MSW na realizację projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Projekt sanocki uplasował się na 3 pozycji w Polsce spośród wszystkich zgłoszonych do dofinansowania.

Projekt został wybrany do oceny ministerialnej przez Wojewodę Podkarpackiego spośród 39, jakie wpłynęły do Urzędu Wojewódzkiego z podkarpacia. Następnie, po ocenie przez grono niezależnych ekspertów z różnych ministerstw i instytucji, znalazł się w czołówce projektów wybranych do dofinansowania z całej Polski.

Projekt „Bezpieczniej dla mnie i miasta” obejmuje trzy główne strategie: „Miasto nocą”, „Kobieta bezpieczna”, „Dziecko w mieście”, skierowane do wszystkich mieszkańców Sanoka.  W ramach każdej z nich zaplanowano 14 konkretnych działań inwestycyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, prewencyjnych, które będą realizowane w Sanoku. Inicjatorami przedsięwzięcia są: Miasto Sanok, Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na szeroko pojętą kwestię bezpieczeństwa. Podejmujemy inicjatywy, które wzmacniają poczucie bezpieczeństwa, budują system społecznego wsparcia, wdrażają skuteczne rozwiązania, które pomogą nam żyć lepiej i bezpieczniej w Sanoku – mówi Jadwiga Warchoł, pomysłodawczyni i koordynator projektu.

„Miasto nocą” ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób i mienia. W ramach tego działania zostaną m.in. doświetlone miejsca ciemne i niebezpieczne w mieście, rozbudowany monitoring wizyjny, czy zorganizowane dodatkowe nocne patrole weekendowe policji i straży miejskiej. Ciekawy będzie „partyworking”, czyli działania profilaktyczne prowadzone podczas imprez masowych.

Działanie „Kobieta bezpieczna” skierowane jest na poprawę bezpieczeństwa pań pracujących w zawodach sfeminizowanych, w systemach zmianowych. W ramach tej strategii powstanie Miejski Informator Bezpieczeństwa „Gdzie szukać pomocy w problemach”, zostaną zorganizowane spotkania dla pań poruszające problematykę bezpieczeństwa od strony prawnej, psychologicznej oraz policyjnej, a także warsztaty „Wendo czyli kobieca droga”.

Ostatnia część projektu skupia się na tematyce: zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, przeciwdziałania wandalizmowi, zachowaniom nieakceptowanym społecznie, a także przygotowania ich do dokonywania dobrych wyborów. Zostanie zorganizowana tutaj szósta edycja, tym razem Bezpiecznego Sanockiego Lata Podwórkowego, happening „Umiem-pomagam”, akcja „Art graffiti – czyli nie pisz głupot na murach”, spotkania informacyjne „Kibicuję z klasą”. Zakupione zostaną także specjalne gadżety odblaskowe i promujące projekt.

Projekt będzie realizowany przez Miasto Sanok do końca roku.

Sanockie Lato Podwórkowe – jedno z działań w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

14-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)