REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Puchar Paralotniowy – rekordowe loty (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Pogoda w tym roku dopisuje zawodnikom startującym w bieszczadzkim pucharze paralotniowym. W Przeciągu trzech dni na przełomie maja i czerwca wykonano kilka ponad 100 kilometrowych lotów, które miały swój początek na szlaku granicznym

w okolicy bieszczadzkiej wsi Roztoki Górne tuż pod szczytem Okrąglik na wysokości 950m n.p.m, gdzie znajduje się najlepsze miejsce na Podkarpaciu, z którego piloci startują do podniebnej podróży nad Bieszczady.

Rekordowa frekwencja w ósmej już edycji pucharu świadczy o ogromnym zainteresowaniu tym sportem. W zawodach uczestniczą paralotniarze z całego kraju oraz gościnnie piloci ze Słowacji, którzy także docenili klimat panujący w bieszczadzkich zawodach. Z pewnością można powiedzieć, że Gmina Cisna może szczycić się wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów lotniczych, których najpopularniejszy jest ‘Paragliding’ czyli paralotniarstwo.

Bieszczadzki Puchar Paralotniowy to nietypowe zawody, które polegają na wykonaniu nieograniczonej liczby lotów, z których do klasyfikacji zalicza się 6 najdłuższych lotów wykonanych zgodnie z regulaminem zawodów.

Obecnie liderem zawodów jest Mariusz Witlański z Leska, pilot z Prowing Team, który wskoczył na podium po pięknym ponad 100km locie z góry Laworta w Ustrzykach Dolnych aż do słowackiej miejscowości Giraltovce. Drugi w klasyfikacji Roman Romanowski z Sanoka przygotowywał się do tej imprezy trenując w Nepalu na przedgórzu Himalajów, gdzie spędził wiele godzin w powietrzu… Tuż zanim na trzeciej pozycji plasuje się niedościgniony od 3 lat Arkadiusz Sabat z Leska, który zapowiedział walkę do ostatniego dnia zawodów, które kończą się we wrześniu.

Ogromną niespodzianką są wyniki aktualnie najlepszego pilota w klasie skrzydeł rekreacyjnych Jurka Antosza z Baligrodu, który do zawodów przygotowywał się w Hiszpanii (Sierra Newada) Jak widać na efekty nie trzeba było długo czekać…

Klasyfikacja Generalna BPP 2013 na dzień 1 lipca.
1. Mariusz Witlański
2. Roman Romanowski
3. Arkadiusz Sabat
4. Borys Chojnacki
5. Tomasz Myśliwiec
6. Augustyn Duma
7. Marcin Robaszkiewicz
8. Mirosław Chomik
9. Wacław Warda
10. Roh Bojko
11. Krzysztof Rogowski
12. Michał Warda
13. Łukasz Piasecki
14. Maciej Baran
15. Jerzy Antosz
16. Przemysław Czerwiński
17. Zbigniew Kawa
18. Witek Ladziński
19. Tomasz Egzmont
20. Waldemar Wójcik
21. Krzysztof Siemczyk
22. Piotr Bramberger
23. Grzegorz Wawrzkiewicz
24. Wojciech Borecki
25. Marcin Bednarz
26. Dariusz Culak
27. Piotr Czopor
28. Waldemar Ochal
29. Artur Koziura

Klasyfikacja paralotni FUN
1. Jerzy Antosz
2. Waldemar Wójcik
3. Roman Romanowski(tandem)
4. Dariusz Culak
5. Piotr Czopor

Info: www.prowing.pl
foto: Piotr Bramberger

15-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)