REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzki Puchar Paralotniowy 2013 (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Arkadiusz Sabat z ekipy Prowing po pięciogodzinnym locie z Wetliny w Bieszczadach do miejscowości Kopytniki koło Jasła odzyskał po długiej przerwie pozycję lidera w Bieszczadzkim Pucharze Paralotniowym.

W sobotę 17 sierpnia sprzyjające warunki pogodowe nad Podkarpaciem, umożliwiały długie lot na wysokości ponad 2500m. Sabat doskonale wykorzystał każdy prąd wznoszący, leciał szlakiem utworzonym przez chmury cumulus, które wskazywały miejsca występowania termiki dzięki której paralotniarze wznoszą się aż do samych chmur. Tego dnia w powietrzu  było jeszcze kilku zawodników startujących w bieszczadzkim pucharze min zajmujący drugie miejsce Roman Romanowski oraz Jurek Antosz i Marcin Robaszkiewicz. Piloci przez 2 godziny lecieli wspólnie pomagając sobie w poszukiwaniu prądów wznoszących, w okolicy Leska każdy poleciał w swoją stronę realizując własną taktykę lotu. Jak się okazało najlepszą trasę wybrał Sabat, który osiągnął imponujący dystans 101 km. Pozostali zawodnicy wylądowali w okolicy Leska z wynikiem 40km. Dzięki zdobytym punktom Sabat z trzeciej pozycji przesunął się na miejsce pierwsze, które do tej pory zajmował Mariusz Witlański z Leska.

– Jest to kolejny lot powyżej magicznej granicy 100km, jeszcze kilka lat temu było to nie wykonalne, by szybowcem zrobionym z materiału przelecieć nad bieszczadzkimi lasami, teraz paralotniarze latają przez całe Podkarpacie począwszy od granic Polski w Bieszczadach. Te osiągnięcia świadczą tylko o tym, że w naszym regionie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów lotniczych a tego typu zawody jak Bieszczadzki Puchar Paralotniowy trwający nieprzerwanie od 2006r integruje społeczeństwo ludzi latających będąc jednocześnie wizytówką całego regionu – mówi Wacław Kuzło jeden z inicjatorów zawodów.

Aktualna klasyfikacja BPP ( 18.08.2013)

1. Arkadiusz Sabat
2. Mariusz Witlański
3. Roman Romanowski
4. Borys Chojnacki
5. Tomasz Myśliwiec
6. Augustyn Duma
7. Marcin Sobaszkiewicz
8. Mirek Chomik
9. Wacław Warda
10. Roh Bojko
11. Krzysztof Rogowski
12. Wacław Warda
13. Łukasz Piasecki
14. Maciej Baran
15. Jerzy Antosz
16. Przemysław Czerwiński
17. Zbigniew Kawa
18. Piotr Bamberger
19. Witek Ladziński
20. Tomasz Egzmont
21. Waldemar Wójcik
22. Krzysztof Siemczyk
23. Grzegorz Wawrzkiewicz
24. Wojciech Borecki
25. Marcin Bednarz
26. Dariusz Culak
27. Piotr Czopom
28. Przemysław Baran
29. Waldemar Ochal
30. Andrzej Domaradzki
31. Artur Kuziora
32. Tomasz Pyś

 

źródło: materiały nadesłane

19-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)