REKLAMA

Brodka i Możdżer na tegorocznych Nocach Galicyjskich (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Znamy już szczegóły „III Nocy Kultury Galicyjskiej”, które odbędą się w dniach 24-26 maja. Gwiazdą imprezy będzie Leszek Możdżer oraz Monika Brodka, dla miłośników spektakli na scenie w sanockim skansenie wystąpi krakowski Teatr Bagatela.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

Tegoroczna impreza będzie organizowana pod hasłem: „III Noce Kultury Galicyjskiej z Funduszami Europejskimi”. – Tegoroczne „Noce” robimy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim, który jest współorganizatorem imprezy i przeznacza na nią 150 tys. zł – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki. W programie jak co roku sporo atrakcji – na terenie „Miasteczka Galicyjskiego” znaleźć będzie można stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami kuchni. Na scenach Muzeum Budownictwa Ludowego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku zobaczymy szeroki wachlarz gatunków muzycznych. Jednym z wyjątkowych wydarzeń będzie koncert Leszka Możdżera, który zagra w nowej sali PSM 24 maja. Jego koncert zakończy konferencję pn. „Województwo Podkarpackie w nowej perspektywie finansowej 2014-2020”, organizowaną przez Urząd Marszałkowski.

Drugi dzień stanie pod znakiem zabawy i teatru. W MBL przez cały dzień będzie można znaleźć coś dla młodszych i starszych: Piknik Archeologiczny, muzyka, malowanie twarzy oraz gry i zabawy organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Będzie można też zobaczyć spektakle Teatru Ulicznego SCENA KALEJDOSKOP, oraz przedstawienie „Szalone Nożyczki” przygotowanego przez Teatr Bagatela z Krakowa.

Ostatni dzień upłynie koncertowo. Na scenie zobaczymy takie zespoły jak: Mandry czy Angela Gaber Trio. Wystąpią także zespoły artystyczne z MDK w Sanoku. Gwiazdą wieczoru będzie Monika Brodka. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

08-04-2013
Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.