REKLAMA
TORUS

Była wiejska świetlica. Jest Centrum Edukacji i Ogród Karpacki (FILM)

Była wiejska świetlica. Jest Centrum Edukacji i Ogród Karpacki (FILM)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zaszczepienie w młodych ludziach kultury dbania o środowisko, którego człowiek jest elementem oraz zaprezentowanie otaczającej nas przyrody i promocja miejsca, w którym przyszło nam żyć. To główne cele powstania w dzielnicy Zasław, w gminie Zagórz, Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zrealizowany projekt składa się z dwóch elementów. Budynku, zaadaptowanej dawnej świetlicy wiejskiej na cele edukacyjne oraz Ogrodu Karpackiego, mającego charakter edukacyjno – rekreacyjny.

Pomysłodawcy liczą, że z obiektu będą korzystać nie tylko mieszkańcy osiedla Zasław, ale całej gminy Zagórz. Koszt zaadoptowania budynku oraz przygotowania Ogrodu Karpackiego wyniósł 340 tys. zł. 85 % kwoty gmina Zagórz pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, w ramach działania Zachowanie oraz ochrona różnorodności biologicznej i krajobrazowej.

źródło: GminaZagórz.pl

03-09-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.