REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ceny na parkingu wielopoziomowym będą podobne jak w centrum miasta? (FILM, ZDJĘCIA WNĘTRZA PARKINGU)

SANOK / PODKARPACIE. 98 miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jeszcze do końca czerwca powinno zostać oddane do użytku mieszkańców oraz turystów odwiedzających Sanok. Ile zapłacimy za postój na parkingu wielopoziomowym? – Trwa przetarg na dzierżawcę tego obiektu.

To on ustali obowiązujące ceny – mówi wiceburmistrz Sanoka, Ziemowit Borowczak.

Borowczak ma jednak nadzieję, że cena za postój będzie podobna do tej, jaka obowiązuje na parkingach, które funkcjonują w centrum. Parking wielopoziomowy ma odegrać istotną rolę w rozwiązaniu problemu parkowania w ścisłym centrum miasta.

Zielony dach
Trzykondygnacyjny, zamknięty parking zwieńczony jest żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony jest tzw. zielony dach. Pozwoli on przede wszystkim na obniżenie temperatury, wzrost wilgotności powietrza, a zasadzona tam roślinność będzie pochłaniać pyły, gazy i dwutlenek węgla oraz produkować tlen.

Koszt całej inwestycji to około 7,5 mln zł. Pieniądze na realizację zadania przeznaczyło miasto, które na tę inwestycję pozyskało ponadto środki unijne.
– 7,5 mln zł. jest to koszt, który obejmuje ponadto przebudowę sieci energetycznej. Budowa samego parkingu pochłonęła około 6 mln 800 tys. zł. – wyjaśnia Ziemowit Borowczak.

Materiał wideo przygotowany przez tvPodkarpacie.pl

19-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)