REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ceny na parkingu wielopoziomowym będą podobne jak w centrum miasta? (FILM, ZDJĘCIA WNĘTRZA PARKINGU)

SANOK / PODKARPACIE. 98 miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jeszcze do końca czerwca powinno zostać oddane do użytku mieszkańców oraz turystów odwiedzających Sanok. Ile zapłacimy za postój na parkingu wielopoziomowym? – Trwa przetarg na dzierżawcę tego obiektu.

To on ustali obowiązujące ceny – mówi wiceburmistrz Sanoka, Ziemowit Borowczak.

Borowczak ma jednak nadzieję, że cena za postój będzie podobna do tej, jaka obowiązuje na parkingach, które funkcjonują w centrum. Parking wielopoziomowy ma odegrać istotną rolę w rozwiązaniu problemu parkowania w ścisłym centrum miasta.

Zielony dach
Trzykondygnacyjny, zamknięty parking zwieńczony jest żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony jest tzw. zielony dach. Pozwoli on przede wszystkim na obniżenie temperatury, wzrost wilgotności powietrza, a zasadzona tam roślinność będzie pochłaniać pyły, gazy i dwutlenek węgla oraz produkować tlen.

Koszt całej inwestycji to około 7,5 mln zł. Pieniądze na realizację zadania przeznaczyło miasto, które na tę inwestycję pozyskało ponadto środki unijne.
– 7,5 mln zł. jest to koszt, który obejmuje ponadto przebudowę sieci energetycznej. Budowa samego parkingu pochłonęła około 6 mln 800 tys. zł. – wyjaśnia Ziemowit Borowczak.

Materiał wideo przygotowany przez tvPodkarpacie.pl

19-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)