REKLAMA
REKLAMA

Ciepła woda ze słońca!

Każdy z nas chroniąc środowisko przyczynia się do zachowania tego, co zastaliśmy, czyli zielonych lasów, pięknych jezior i gór dla dalszych pokoleń. Musimy zdawać sobie sprawę z potrzeby ochrony powietrza, wody i gleby.

Codziennie uczymy się obowiązku zmniejszania odpadów i poszukiwania bezpiecznych dla środowiska sposobów uzyskiwania energii i oszczędnego korzystania z zasobów surowcowych i biosfery. W krajach Unii Europejskiej funkcjonują już gospodarstwa ekologiczne. W Polsce ten sposób gospodarowania zaczyna się dopiero rozwijać.

 

W ciągu zaledwie 15 minut Słońce dostarcza do Ziemi tyle energii, ile nasza planeta zużywa przez cały rok. To doskonałe źródło darmowej energii – wystarczy ją tylko wykorzystać. Dzięki urządzeniom solarnym, realne stało się zastosowanie promieniowania słonecznego w życiu codziennym. Dzięki nim mniej zapłacimy za ciepłą wodę – latem przy dużym nasłonecznieniu nawet wcale – a także ograniczymy koszty ogrzewania zimą.

Poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja solarna pozwala zaoszczędzić 60% – 70% rocznych wydatków na podgrzewanie wody. To wszystko warunkuje stałe i wieloletnie korzyści ekonomiczne. Kolektor słoneczny jest urządzeniem przechwytującym i efektywnie zamieniającym energię słońca w energię cieplną.


W naszym klimacie stosuje się systemy słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Najczęściej instalacje grzewcze do c.w.u. składają się z kotła zasilanego paliwem konwencjonalnym (gaz, węgiel, olej opałowy) lub podgrzewacza elektrycznego. Podłączone są do zasobników z odpowiednią armaturą. Często stosuje się również podgrzewacz przepływowy. Wymiana takiej instalacji na kolektory słoneczne wymaga zakupu i montażu: kolektorów słonecznych, nowego, zasobnika dwuwężownicowego, właściwej armatury zabezpieczającej, grupy pompowej oraz urządzenia sterującego i kontrolno-pomiarowego. Instalacja taka powinna być odpowiednio zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby na pokrycie w ciepłą wodę, osób z niej korzystających.

Systemy solarne są tanie w eksploatacji, ale jest to dość droga inwestycja, stąd nie każdego na nią stać. Nie ma jednak problemu, którego nie można rozwiązać. Jeśli chcesz zainwestować w solary, a nie stać Cię na tę drogą inwestycję, my pomożemy Ci uzyskać dotację w wysokości 45% poniesionych kosztów na ich montaż.

Program dotacji na montaż solarów cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jak informuje wnp.pl, największą popularnością program NFOŚiGW cieszy się na południu kraju.

Zgodnie z informacją z dnia 14.05.2012 r. na temat bieżących efektów wdrażania programu (dostępna jest na oficjalnej stronie NFOŚiGW), widzimy, że w woj. podkarpackim od początku dotacji zostały zrealizowane 2124 instalacje. Firma Solartime na samym Podkarpaciu wykonała z tego ponad 1300 instalacji solarnych.

Telefonicznie udzielamy pierwszych informacji dotyczących naszych produktów oraz przedstawiamy całą procedurę otrzymania dotacji. Spotkanie w miejscu inwestycji organizujemy bezpłatnie. Sprawdzamy i doradzamy sposoby montażu kolektorów słonecznych, dobieramy wielkość instalacji pod potrzeby w danym miejscu i wyceniamy całą usługę, łącznie z montażem. Poznana kwota brutto, to kwota odpowiadająca wartości kredytu jaki należy zaciągnąć w banku, który podpisał umowę z NFOŚiGW. Dotację w wysokości 45% poniesionych kosztów zwraca na zaciągnięte konto bankowe właśnie NFOŚiGW w ciągu ok.3 miesięcy od momentu podpisania umowy kredytowej. Pracownicy Solartime pomogą w wypełnieniu wszystkich niezbędnych wniosków zarówno do banku jak i o dotację. To my zajmujemy się skompletowaniem wymaganej dokumentacji. Razem z Państwem ustalamy bank do którego wpłynie podanie o kredyt i dotację. Nasz klient jest w banku raz – podpisać umowy: o kredyt na instalację solarną oraz o zwrot 45% poniesionych kosztów na wskazane konto bankowe.

Jako firma jesteśmy sprawdzeni zarówno w Banku jaki i w NFOŚiGW. Z nami można mieć pewność, że wszystko będzie dopilnowane.

 

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację!
Tel.
13 46 46 120 , 515 155 900

 

Zapraszamy do naszego oddziału w Sanoku
ul. Przemyska 24E

www.solartime.pl


Tekst sponsorowany

22-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook