REKLAMA
REKLAMA

Czy szynobus pojedzie do Łupkowa? Poseł namawia do wyjścia na ulice (FILM)

Czy szynobus pojedzie do Łupkowa? Poseł namawia do wyjścia na ulice (FILM)

ZAGÓRZ,  RZESZÓW/ PODKARPACIE. W  siedzibie Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie po raz kolejny dyskutowano o przyszłości połączeń kolejowych z Zagórza do Krościenka i Łupkowa. Spotkanie miało być przełomem w sprawie, jednak przyszłość zagórskiej kolei jest nadal niepewna.

Ważną informacją jest to, ze od grudnia do marca czynna będzie linia 106 Jasło – Rzeszów, której remont był główny przyczyną do zawieszania połączeń z zagórskiego węzła kolejowego. Jednak w grudniu do życia wchodzi nowy rozkład jazdy, w którym linii 107 i 108 nie uwzględniono.

– Według mojej oceny Urząd Marszałkowski dał się jednak przekonać do argumentacji administratora linii, że jeśli w najbliższym czasie nie będzie ona użytkowana, zostanie fizycznie zamknięta. To ostatnia deska ratunku by utrzymać tę linię. Wstępnie jestem umówiony z dyr. Lechem na przedstawienie rozkładu jazdy do zaopiniowania przez przewoźnika – podkreśla Igor Wójciak ze Społecznego Komitetu Obrony Kolei w Zagórzu.

Więcej informacji w materiale filmowym.

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)