REKLAMA
REKLAMA

Czy zima zaskoczy kierowców? Za łyse opony zapłacimy nawet 500 złotych (FILM)

Czy zima zaskoczy kierowców? Za łyse opony zapłacimy nawet 500 złotych (FILM)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Jesienią w Polsce w zdarzeniach drogowych ginie populacja małej miejscowości. Zmiana warunków atmosferycznych, niedostosowanie się do przepisów oraz zły stan techniczny pojazdów to główne przyczyny wypadków.

Coraz częstszą przyczyną wypadków drogowych jest nie zmienienie opon letnich na zimowe. Ustawodawca, rozważa wprowadzenie przepisów, aby od 1 listopada do 15 marca, kierowca miał obowiązek posiadania opon zimowych. Po wejściu w życie nowych zasad opony nie będą mogły mieć poważnych uszkodzeń i posiadać rzeźbę bieżnika z wysokością od 4 mm. Kara za brak właściwego ogumienia będzie wynosiła 500 złotych.

Zgodnie z obecnymi przepisami bieżnik opony nie może być mniejszy niż 1,6 mm. A kierowca nie ma obowiązku posiadania opon zimowych. Za łyse opony oprócz utraty dowodu rejestracyjnego grozić może też mandat karny do 500 zł.

Kolejnym problemem kierowców jest używanie świateł dziennych. Wiele osób zapomina przełączyć je na światła mijania. To oznacza mandat karny:

– Jazda bez wymaganych świateł od zmierzchu do świtu: 200 zł , 4 pkt
– Jazda bez wymaganych świateł od świtu do zmierzchu: 100 zł, 2pkt

Więcej informacji w materiale filmowym.

20-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)