REKLAMA
REKLAMA

Ekologiczne Przedszkole nr 4

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 4 w Sanoku uczestniczą w dostosowanych do ich wieku zajęciach dydaktycznych z zakresu segregacji odpadów i konieczności zbiórki niebezpiecznych odpadów (baterii i świetlówek) oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

Samorządowe Przedszkole nr 4 w Sanoku w ramach programu „Szkoły dla Ekorozwoju” zintensyfikowało działania proekologiczne na terenie swojej placówki. Koordynacją wszystkich działań zajęła się Pani Elżbieta Kopczyk. Nauczyciele starają się również zdobyć certyfikat „Zielona Flaga” uznawany i ceniony w szkolnictwie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Przedszkolaki uczestniczą w dostosowanych do ich wieku zajęciach dydaktycznych z zakresu segregacji odpadów i konieczności zbiórki niebezpiecznych odpadów (baterii i świetlówek) oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

Przedszkole od kilku lat ma podpisaną umowę z Organizacją Odzysku REBA S.A. uczestnicząc w programie wymiany baterii na pomoce dydaktyczne i zabawki dla najmłodszych. Ponadto w Przedszkolu nr 4 prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek (działanie to pozwoli zakupić wózek inwalidzki dla chorego dziecka). Dzieci zebrały również w dniach od 12 od 22 marca karmę dla zwierząt w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom w schronisku”. Poszczególne grupy zebrały pożywienie dla zwierząt, ponad 70 kg karmy przekazano Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Oddział w Sanoku.

W dniu 5 kwietnia w Przedszkolu odbył się uroczysty Apel Ekologiczny sygnalizujący przystąpienie placówki do zdobycia Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Zaproszono Koordynatora działań zawiązanych z zdobywaniem Zielonej Flagi na terenie woj. podkarpackiego, Prezes Stow. EKOPSKOP – Katarzynę RuszałęMarka Marynowicza – Prezesa Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku oraz Piotra Kutiaka przedstawiciela Urzędu Miasta w Sanoku. Najmłodsze dzieci wystąpiły w przedstawieniu „Pomagamy przyrodzie” przygotowanym przez Beatę Góra i Ewelinę Langenferd.

Wszystkie przedszkolaki złożyły ślubowanie „Młodego Ekologa” i otrzymały legitymacje LOP. Dzieci poinformowały zebranych o obchodzonym w przedszkolu kolorowym tygodniu i ułożonym przez intendentkę Krystynę Wojtowicz specjalny jadłospis w ramach inicjatywy „Zdrowa żywność, zdrowe jedzenie”.

Piotr Kutiak

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

foto: Przedszkole nr 4 w Sanoku

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)