REKLAMA
REKLAMA

Elektrownia w Solinie wśród Liderów Regionu

SOLINA / PODKARPACIE. Prestiżowymi statuetkami uhonorowano w ubiegłą środę (27.11) firmy, które wnoszą największy wkład w rozwój województwa podkarpackiego. Wśród nagrodzonych jest również PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie.

Lider Regionu 2013 to czwarta edycja konkursu. PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce została wyróżniona w kategorii energia odnawialna. Z rąk Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego statuetkę Lidera Regionu odebrał dyrektor techniczny solińskiej elektrowni Piotr Walko.

Ta nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ale też potwierdzeniem, że wszystko to, co robimy jest zauważane i doceniane na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej. To potwierdzenie, że warto być zaangażowanym w swoją pracę, warto kierować się społeczną odpowiedzialnością biznesu i zasadami fair play – powiedział podczas uroczystości Piotr Walko.

PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie zarządza unikatowymi w skali kraju obiektami. Zapora w Solinie jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce a elektrownia – największą szczytowo-pompową, pracującą na dopływie naturalnym. Po ponad 30 latach elektrownia przeszła gruntowną modernizacje.

Zainstalowaliśmy wówczas najnowocześniejsze na świecie technologie do pozyskiwania energii z wody – przypomina dyrektor oddziału Józef Folcik. – Przy zwiększonych parametrach może efektywnie pracować przez następnych kilkadziesiąt lat, bez poważniejszych remontów.

Nie zapomniano przy tym o środowisku naturalnym.

Wszystkie zmodernizowane układy główne i pomocnicze, związane z pracą turbin, w tym układy olejowe, posiadają zabezpieczenia, które wykluczają przedostanie się do cieków wodnych smarów, olejów i innych zanieczyszczeń pochodzących z układów smarowania i chłodzenia urządzeń energetycznych – zaznacza Piotr Walko, dyrektor techniczny. – Ten tytuł jest nagrodą i wyróżnieniem dla wszystkich naszych pracowników, którzy ciężko pracują na dobre wyniki finansowe firmy, jej rozwój i osiągane sukcesy – dodał.

materiał nadesłany

04-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)