REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego o strategii makroregionalnej dla Karpat (FILM)

Elżbieta Łukacijewska na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego o strategii makroregionalnej dla Karpat (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek 23 maja, Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego uczestniczyła w debacie plenarnej nt. strategii makroregionalnych dla regionów górskich i wiejskich.

Zdaniem Poseł Łukacijewskiej – „Wprowadzenie strategii makroregionalnych niesie ze sobą wiele korzyści i możliwości dla danego obszaru (…). Pozwalają one na bardziej skoordynowane i kompleksowe działania mające na celu sprostanie wyzwaniom i problemom regionów Unii Europejskiej.” – „Przyczyniają się także do bardziej owocnej współpracy między programami regionalnymi i celami strategii „Europa 2020″” – dodała.

W swojej wypowiedzi Poseł Łukacijewska odniosła się także do potrzeby utworzenia makroregionu Karpat wraz z oddzielną strategią dla niego:

Od wielu lat w moim regionie na Podkarpaciu walczymy o powstanie strategii dla Karpat, która ma silne poparcie mieszkańców i władz – powiedziała Elżbieta Łukacijewska.

Strategia makroregionalna pozwoliłaby również na rozwiązanie wielu istniejących tam problemów takich jak słabo rozwinięta infrastruktura, widoczne różnice społeczno-gospodarcze, migracje ludzi czy potrzeba efektywniejszej ochrony bogatej fauny i flory – dodała oraz skierowała do obecnego na sali Komisarza UE pytanie – O szanse na stworzenie strategii makroregionalnej dla Karpat – regionu, który spełnia wszystkie warunki makroregionu oraz odznacza się wielkim potencjałem, który można efektywniej wykorzystać i lepiej chronić.

Elżbieta Łukacijewska już wielokrotnie podczas posiedzeń Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) poruszała kwestię potrzeby powstania strategii makroregionalnej dla Karpat. Skierowała w tej sprawie także interpelację do Komisarza UE ds. Polityki regionalnej oraz spotkała się z przedstawicielami Komisji Europejskiej z Dyrekcji Generalnej REGIO, odpowiedzialnej za rozwój regionalny.

23-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)