REKLAMA
REKLAMA

Europejski Tydzień Leśny

PODKARPACIE. Z inicjatywy ONZ w dniach 9-13 grudnia tego roku trwać będzie Europejski Tydzień Leśny. Jest on związany z posiedzeniem Komitetu Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ ds. Lasów i Gospodarki Leśnej oraz Europejskiej Komisji Leśnictwa FAO, które odbędzie się w tych dniach w Rovaniemi w Finlandii.

Ideą obchodów jest podkreślenie roli lasu w gospodarce ekologicznej, promowanie produktów i usług leśnych, przyczyniających się do podniesienia poziomu życia społeczeństw.

Wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Leśnym organizowane przez różne organizacje publiczne i stowarzyszenia na terenie całej Europy, to przede wszystkim: konkursy, wystawy, targi, lekcje szkolne i związane z tym publikacje.

Inicjatorzy zachęcają wszystkich, którym kwestie związane z leśnictwem w regionie leżą na sercu, do szerokiego udziału w organizacji wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Leśnym.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

15-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)