REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Leśnej podczas szkolenia z użycia broni (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zmiany w przepisach prawa karnego i wykroczeń wymuszają doskonalenie umiejętności Straży Leśnej w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego i użycia broni. Dlatego dla strażników leśnych z krośnieńskiej RDLP, zorganizowano w listopadzie trzydniowe szkolenie, które odbyło się w OSW „Wołosań” Nadleśnictwa Cisna.

Strażnicy zostali zapoznani ze zmianami prawnymi, które weszły w życie z dniem 9 listopada br. a dotyczyły procedur w dochodzeniach prowadzonych przez Straż Leśną. Program szkolenia obejmował również teoretyczne i praktyczne zastosowanie ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni. Ustawa, do istniejącego już katalogu uprawnień, dodała nowe, które stanowiły główny temat zajęć.

Końcowym elementem szkolenia był trening strzelecki „na sucho” a także pięć rodzajów strzelań, które przeprowadzono na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie.

Przeprowadzone szkolenie ukierunkowane było na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy i umiejętności – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Co prawda coraz rzadziej strażnicy w swej codziennej pracy w terenie, spotykają się z agresją osób łamiących przepisy, lecz świadomość, że w takich sytuacjach będą sobie umieli poradzić dodaje pewności siebie. Ponadto szkolenie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń ze swoich macierzystych nadleśnictw.

Zajęcia prowadzili wykładowcy i instruktorzy z Ośrodka Szkoleniowego „Temida” z Zabrza, którzy bardzo ciekawie przygotowali zajęcia od strony merytorycznej i praktycznej, dając strażnikom leśnym wiele pożytecznej wiedzy i umiejętności.

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Wojciech Zajdel

25-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)