REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Leśnej podczas szkolenia z użycia broni (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zmiany w przepisach prawa karnego i wykroczeń wymuszają doskonalenie umiejętności Straży Leśnej w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego i użycia broni. Dlatego dla strażników leśnych z krośnieńskiej RDLP, zorganizowano w listopadzie trzydniowe szkolenie, które odbyło się w OSW „Wołosań” Nadleśnictwa Cisna.

Strażnicy zostali zapoznani ze zmianami prawnymi, które weszły w życie z dniem 9 listopada br. a dotyczyły procedur w dochodzeniach prowadzonych przez Straż Leśną. Program szkolenia obejmował również teoretyczne i praktyczne zastosowanie ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni. Ustawa, do istniejącego już katalogu uprawnień, dodała nowe, które stanowiły główny temat zajęć.

Końcowym elementem szkolenia był trening strzelecki „na sucho” a także pięć rodzajów strzelań, które przeprowadzono na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie.

Przeprowadzone szkolenie ukierunkowane było na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy i umiejętności – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Co prawda coraz rzadziej strażnicy w swej codziennej pracy w terenie, spotykają się z agresją osób łamiących przepisy, lecz świadomość, że w takich sytuacjach będą sobie umieli poradzić dodaje pewności siebie. Ponadto szkolenie było znakomitą okazją do wymiany doświadczeń ze swoich macierzystych nadleśnictw.

Zajęcia prowadzili wykładowcy i instruktorzy z Ośrodka Szkoleniowego „Temida” z Zabrza, którzy bardzo ciekawie przygotowali zajęcia od strony merytorycznej i praktycznej, dając strażnikom leśnym wiele pożytecznej wiedzy i umiejętności.

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Wojciech Zajdel

25-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)