REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjaliści z „czwórki” włączyli się do akcji Szlachetna Paczka (ZDJĘCIA)

SANOK. Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Sanoku w tym roku po raz pierwszy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji związanej z udzieleniem pomocy szczególnie jej potrzebującym. Szlachetna Paczka – bo o niej mowa to wyjątkowy dar serca, przekazywany w tym szczególnym okresie, kiedy bliskie sobie osoby obdarowują się prezentami, a w przypadku tej akcji zupełnie obcy ludzie stają się sobie wyjątkowo bliscy.

Zgodnie z założeniami i procedurami zadaniem uczniów było stworzenie paczki dla rodziny wylosowanej z uprzednio przygotowanego rejestru. Należy nadmienić, że inicjatywa wyszła od samych uczniów, którzy zaproponowali udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

Gimnazjaliści, nauczyciele i cała społeczność szkolna zaangażowali się w przygotowanie podarunku. Zebrane zostały m.in. produkty żywnościowe, ubranka dziecięce, buciki, sprzęt AGD, środki czystości, pościel, ręczniki, wózek, a nawet lodówka.

Na początku, nikt nie przypuszczał, że akcja spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem i nabierze tak dużego rozmachu. Zgromadzono bowiem 41 pakunków i trzeba było zorganizować transport, aby dostarczyć paczkę.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również ktoś uśmiechnie się, gdy gimnazjaliści z „czwórki” zechcą ofiarować komuś odrobinę serca i przywrócić nadzieję w dobro, które jest w ludziach. Trzeba tylko chcieć je odnaleźć.

źródło: materiały nadesłane

13-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)