REKLAMA
REKLAMA

Gimnazjum nr 2 Szkołą Odkrywców Talentów

SANOK / PODKARPACIE. Gimnazjum nr 2 w Sanoku dołączyło do grona szkół, które otrzymały tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Placówka udowodniła tym samym, że odkrywa i wspiera zainteresowania oraz uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów przyznaje Ośrodek Rozwoju Edukacji – placówka o ogólnopolskim zasięgu, prowadzona przez Ministra Edukacji Narodowej. Tytuł jest świadectwem podejmowania przez szkołę systemowych działań na rzecz ucznia zdolnego. Wyróżniona placówka zostaje umieszczona na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów.

Otrzymane przez Gimnazjum nr 2 wyróżnienie jest ukoronowaniem wieloletniej, systematycznej pracy uczniów i nauczycieli. Dla „młodych talentów” rozwijanie zdolności to przede wszystkim pasja, wielka przygoda, ale też wysiłek i ciężka praca. Nauczyciele wspierają uczniów w realizacji zainteresowań między innymi poprzez: prowadzenie innowacji z języka angielskiego, matematyki, informatyki i wychowania fizycznego, organizowanie obozów językowych i warsztatów matematycznych, współpracę z innymi placówkami w celu integracji młodzieży uzdolnionej, organizowanie krajowych i zagranicznych wycieczek edukacyjnych, angażowanie uczniów szkół podstawowych do udziału w przedsięwzięciach przeprowadzanych na terenie gimnazjum w celu wyłonienia przyszłych młodych talentów, przedstawienie szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i przygotowywanie uczniów do konkursów przedmiotowych, stosowanie nowoczesnych technik informacyjnych, współpracę z AIESEC, organizowanie nocnych maratonów filmowych dla uczniów zainteresowanych dziełem filmowym, wyjazdy na Politechnikę Rzeszowską w ramach organizacji pokazów dla naszych uczniów, prowadzenie żywych lekcji historii, realizację projektów edukacyjnych takich jak: „Sejm Dzieci i Młodzieży”, „Z klasy do kasy – gra giełdowa”.


Umieszczenie Gimnazjum nr 2 na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów przyczyni się do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesu.

 

08-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)