REKLAMA
REKLAMA

Grand Prix dla Zespołu Tańca Ludowego Sanok!

SANOK / PODKARPACIE. Znów dużo radości sprawił nam Zespół Tańca Ludowego Sanok. Na XIX Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2013 zdobył Grand Prix w kategorii folklorystycznej. W mającej długą tradycję imprezie uczestniczyło ok. 1,5 tysiąca tancerzy reprezentujących ponad 80 zespołów z całej Polski.

Sami nie spodziewaliśmy się, że tak dobrze nam pójdzie. Całość – nasz występ, uśmiechy, stroje oraz świetny układ Pana Janusza Podkula zrobiły wielkie wrażenie, czego dowodem była reakcja jury – owacje na stojąco, które nie powtórzyły się w przypadku innych zespołów. Po występie wszyscy byliśmy zadowoleni z siebie, ponieważ naprawdę stanęliśmy na wysokości zadania. Właśnie takie chwile dają nam największą satysfakcję! Już czekamy na kolejne! – tak na gorąco komentowali swój sukces młodzi tancerze Zespołu Tańca Ludowego Sanok.

W Małogoszczu zatańczyli ambitny układ ognistych oberków i romantycznego kujawiaka wywołując entuzjazm publiczności i samego jury. Po występie jeden z członków jury komentował, że sanoccy tancerze śmiało mogliby konkurować z renomowanymi, zawodowymi zespołami ŚLĄSK i MAZOWSZE. A zadanie nie było łatwe, bo oprócz doświadczonych tancerzy, którzy są związani z zespołem już od kilku lat, na scenie wystąpili także debiutanci. Na dodatek w minionym roku zespół miał dłuższą przerwę w treningach spowodowaną chorobą choreografa. Teraz na nowo pokazuje swoją klasę.

Już wkrótce, nagrodzony układ i inne tańce będziemy mogli oglądać w Sanoku. Zespół Tańca Ludowego Sanok przygotowuje się bowiem do jubileuszu swojego 20-lecia oraz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Autosan, którego tradycji jest bezpośrednim kontynuatorem.  W swojej historii tancerze występujący pod okiem zasłużonego choreografa Janusza Podkula zdobyli już wiele laurów na festiwalach w kraju i za granicą.

Na co dzień grupa działa przy Sanockim Domu Kultury. Działalność  ZTL Sanok wspiera zawiązane w 2009 roku Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tańca Ludowego Sanok, które zrzesza rodziców, byłych i obecnych tancerzy, fanów i przyjaciół zespołu będącego prawdziwym ambasadorem Ziemi Sanockiej oraz polskiej narodowej i ludowej tradycji.

źródło: Stowarzyszenie Miłośników ZTL Sanok

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)