REKLAMA
REKLAMA

I jeszcze kilka ciekawostek na temat parkingu wielopoziomowego…

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj o godz. 8.00 został uruchomiony parking wielopoziomowy w Sanoku. To pierwszy tego typu obiekt na Podkarpaciu, wybudowany przez samorząd. Władze Sanoka na realizację tej inwestycji uzyskały dofinansowanie z RPO WP 2007 – 2013.

Od razu pojawili się pierwsi chętni do przetestowania nowej jakości parkowania w centrum.

Ładny, ale ciasny… Sanoczanie o parkingu wielopoziomowym (FILM)

Poziomy wypełniły się szybko. Kierowcy z zaciekawieniem eksplorowali wnętrze obiektu i wyrażali swoje opinie.

Warto dodać, że od sierpnia zacznie działać elektroniczny system obsługi i dozoru parkingu. Kierowcy przy wjeździe będą pobierać bilet z automatu, a po sesji parkowania uiszczą opłaty w automatycznych kasach, rozmieszczonych na każdym poziomie. System zakoduje wpłatę, odczyta dane z biletu i wypuści kierowcę z obiektu. Przy zjeździe z ul. Kościuszki w ul. Grzegorza, prowadzącą do parkingu oraz bezpośrednio przed nim, zainstalowano tablice, wyświetlające komunikat, czy parking dysponuje wolnymi miejscami.

Co ciekawe parking jest wyposażony w czujniki spali, gazu i dymu, a także system oddymiania. Dzięki tym instalacjom sanocki, kryty parking dostępny jest również dla samochodów z instalacją LPG. To ewenement, bowiem z reguły w krytych obiektach parkingowych istnieje zakaz wjazdu dla samochodów z ww. instalacją.

Oczywiście z parkingu można wydostać się w tradycyjny sposób – schodami lub skorzystać z windy (dostępnej już od wtorku 23 lipca), obsługującej dodatkowo przylegającą do budynku Halę Targową.

Władze Miasta mają nadzieję, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści szybko oswoją się nowoczesnym obiektem i będą z niego chętnie korzystać.

Ładny, ale ciasny… Sanoczanie o parkingu wielopoziomowym (FILM)

Ładny, ale ciasny… Sanoczanie o parkingu wielopoziomowym (FILM)

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

18-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)