REKLAMA
VIVO sc

I Wojewódzki Konkurs Dekoracji Stołów „Śniadanie Wielkanocne” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jak uświetnić zbliżające się święta, można było zobaczyć podczas I Wojewódzkiego Konkursu Dekoracji Stołów, który odbył się w ZS nr 5 w Sanoku. Tematem wiodącym było „Śniadanie Wielkanocne”.

W zmaganiach udział wzięło 5 dwuosobowych drużyn z 5-ciu szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z województwa podkarpackiego. Cel turnieju to przede wszystkim zainspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja talentów sztuki dekoracji. Zadaniem uczestników było nakrycie stołu w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych.

Przy ocenie uwzględniono stopień trudności, atrakcyjność, inwencję twórczą oraz zgodność z tematem konkursu. Uczestnicy prezentując dekorację swoich stołów, barwnymi i ciekawymi opisami już w trakcie konkursu, stworzyli świąteczny nastrój.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
Urszula Babiarz – przewodnicząca komisji (florystyka, przedstawiciel pracodawców)
Grażyna Węgrzyńska – zastępca przewodniczącego (kierownik szkolenia praktycznego)
Beata Dydek – członek (nauczyciel)
Małgorzata Bienia – członek (nauczyciel)
Marta Szelc – członek (nauczyciel)

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:
I miejsce – zajęła drużyna z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, którą reprezentowały uczennice Klaudia Lorens i Magdalena Baran pod opieką p. Marty Szelc (stół nr 5)


II miejsce – zdobyły uczennice z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku: Justyna Futyma i Beata Kopleńska pod opieką p. Beata Dydek (stół nr 4)


III miejsce – należało do zawodniczek z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle: Emanueli Klęby i Klaudii Kosiek pod opieką p. Krystyny Styczyńskiej (stół nr 3)


Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku p. Sabina Dziuba, p. Beata Dydek, p. Agnieszka Wiśniewska.

Agnieszka Wiśniewska

źródło: materiały nadesłane

18-03-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.