REKLAMA
REKLAMA

I Wojewódzki Konkurs Dekoracji Stołów „Śniadanie Wielkanocne” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jak uświetnić zbliżające się święta, można było zobaczyć podczas I Wojewódzkiego Konkursu Dekoracji Stołów, który odbył się w ZS nr 5 w Sanoku. Tematem wiodącym było „Śniadanie Wielkanocne”.

W zmaganiach udział wzięło 5 dwuosobowych drużyn z 5-ciu szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z województwa podkarpackiego. Cel turnieju to przede wszystkim zainspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności w zakresie aranżacji stołów, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz promocja talentów sztuki dekoracji. Zadaniem uczestników było nakrycie stołu w sposób przez nich wcześniej zaplanowany oraz zgodny z zasadami, prawidłowym doborem zastawy i elementów dekoracyjnych.

Przy ocenie uwzględniono stopień trudności, atrakcyjność, inwencję twórczą oraz zgodność z tematem konkursu. Uczestnicy prezentując dekorację swoich stołów, barwnymi i ciekawymi opisami już w trakcie konkursu, stworzyli świąteczny nastrój.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:
Urszula Babiarz – przewodnicząca komisji (florystyka, przedstawiciel pracodawców)
Grażyna Węgrzyńska – zastępca przewodniczącego (kierownik szkolenia praktycznego)
Beata Dydek – członek (nauczyciel)
Małgorzata Bienia – członek (nauczyciel)
Marta Szelc – członek (nauczyciel)

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:
I miejsce – zajęła drużyna z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, którą reprezentowały uczennice Klaudia Lorens i Magdalena Baran pod opieką p. Marty Szelc (stół nr 5)


II miejsce – zdobyły uczennice z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku: Justyna Futyma i Beata Kopleńska pod opieką p. Beata Dydek (stół nr 4)


III miejsce – należało do zawodniczek z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle: Emanueli Klęby i Klaudii Kosiek pod opieką p. Krystyny Styczyńskiej (stół nr 3)


Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku p. Sabina Dziuba, p. Beata Dydek, p. Agnieszka Wiśniewska.

Agnieszka Wiśniewska

źródło: materiały nadesłane

18-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)