REKLAMA
REKLAMA

III Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych (FILM, ZDJĘCIA)

III Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych (FILM, ZDJĘCIA)

NOWY ŁUPKÓW / PODKARPACIE. Strzelnica ZK w Łupkowie gościła uczestników zawodów strzeleckich pod patronatem Wicewojewody Podkarpackiego. W imprezie uczestniczyło 14 trzyosobowych drużyn. Organizatorami tegorocznych – trzecich już Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych

były: Zarząd Koła Terenowego Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Zakładzie Karnym w Łupkowie, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Sanoku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA „Bieszczady” z siedzibą w Sanoku oraz Wojewódzki Oddział Podkarpackiego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego im. Gen Franciszka Gągora w Sanoku.

Zdjęcia na stronie: imprezy.bieszczady24.pl

Patronat nad zawodami objęli: Wicewojewoda Podkarpacki – pani Alicja Wosik, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie – ppłk Andrzej Leńczuk oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Łupkowie – ppłk Marek Grabek. Rangę zawodów podkreśliła obecność na nich dyrektorów: Zakładu Karnego w Uhercach – płk Czesława Gnapa, Aresztu Śledczego w Sanoku – ppłk Adama Zarzycznego, a także emerytowanego dyrektora ZK w Łupkowie, ppłk w stanie spoczynku – Marka Kudlika.

W zawodach do rywalizacji stanęło czternaście trzyosobowych drużyn, reprezentujących różne formacje oraz stowarzyszenia służb mundurowych. Realizowano drużynowe i indywidualne konkurencje strzeleckie dla dorosłych z 9 mm pistoletu centralnego zapłonu oraz karabinka sportowego (kbks).

Zakład Karny w Łupkowie reprezentowany przez zespół w składzie: Agnieszka Włodarczyk, Waldemar Janicki i Mirosław Pawlik w klasyfikacji drużynowej zajął pierwsze miejsce. Prowadzona była również klasyfikacja indywidualna kobiet. Młodzież i dzieci mogły rywalizować w strzelaniu z małokalibrowego karabinka pneumatycznego. Laureaci poszczególnych konkurencji puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali z rąk zaproszonych gości.

Zawody to nie tylko rywalizacja sportowa. To przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu, integracji służb mundurowych oraz ich rodzin. Okazja tym bardziej cenna, gdyż przy wspólnym grillu mogli spotkać się przedstawiciele wielu pokoleń: zarówno ci najmłodsi, którzy dopiero marzą o wstąpieniu do służby, poprzez czynnych zawodowo funkcjonariuszy, aż po tych, którzy swoje mundury odwiesili już do szafy.

Niezależnie od wyników rywalizacji sportowej, możliwość takiego spotkania to wartość, dla której warto pamiętać o tych wyjątkowych, łupkowskich zawodach.

Zdjęcia na stronie: imprezy.bieszczady24.pl

tekst: Henryk Antoniewicz
ZK Łupków

14-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)