REKLAMA
REKLAMA

Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie pieszych przejść granicznych Polski z Białorusią, Rosją i Ukrainą

BRUKSELA. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie pieszych przejść granicznych Polski z Białorusią, Rosją i Ukrainą.

Niepokój Pani Poseł wzbudził fakt, iż pomimo ich dużego znaczenia w rozwoju gospodarczym regionów przygranicznych, obecnie istnieją jedynie 2 przejścia graniczne tego typu – w Białowieży z Białorusią i w Medyce z Ukrainą.

Zadane pytania dotyczyły kwestii rozwijania istniejących i budowy nowych pieszych przejść granicznych, warunków jakie muszą zostać spełnione, aby było to możliwe oraz działań popularyzacyjnych Komisji Europejskiej w tym zakresie.

Piesze przejścia graniczne przyczyniają się do rozwoju turystyki i handlu przygranicznego oraz ograniczenia ruchu samochodowego i nielegalnego przemytu. Pełnią więc ogromną rolę dla mieszkańców takich regionów jak np. Bieszczady. Ponieważ od 2004 r. wschodnia granica Polski jest jednocześnie zewnętrzną granicą Unii Europejskiej, skierowałam interpelację do Komisji Europejskiej, w której skupiłam się na problemie braku ich większej ilości – stwierdziła Elżbieta Łukacijewska.

źródło: materiały nadesłane

28-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)