REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Dzikie wysypisko śmieci szpeci Sanok obok dworców PKP i PKS (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzynkę e-mail otrzymaliśmy zdjęcia od Internauty, zaśmieconego terenu pomiędzy dworcem głównym PKP a dworcem autobusowym PKS w Sanoku. Określenie „zaśmiecony” teren jest najbardziej delikatnym jakiego można użyć, wobec tego co tam się dzieje.

Biorąc pod uwagę brak połączeń kolejowych w naszym regionie, można jedynie ironicznie stwierdzić: przynajmniej turyści i pasażerowie kolei nie muszą na ten bałagan patrzeć.

Ci jednak, którzy zdecydują się odwiedzić Sanok korzystając z połączeń autobusowych, zmuszeni są do „podziwiania” skażonego, brudnego, zaśmieconego, zaniedbanego, nieuporządkowanego – wyliczać można jeszcze długo – krajobrazu.

– Jeżeli na terenie miasta znajduje się dzikie wysypisko śmieci należy ten fakt zgłosić do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Sanoka lub Straży Miejskiej. Urzędnicy czy funkcjonariusze sprawdzą, kto jest właścicielem posesji i nakażą odpowiednie uporządkowanie terenu – wyjaśnia Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM Sanok.

Nr kontaktowe:
Urząd Miasta: 13 46 52 830
Straż Miejska: 13 46 32 331

Dzikie wysypiska powodują skażenie gleby i wody. Padający deszcz na dzikie wysypisko przenosi do gleby a następnie do wód różnego rodzaju trucizny i toksyny. Takie wysypiska są wylęgarnią wielu chorobotwórczych bakterii i groźnych grzybów zagrażających naszemu zdrowiu.

Nie możemy więc pozostawać obojętni wobec podobnych „tragicznych krajobrazów”.

Nadsyłajcie zdjęcia i relacje z miejsc, gdzie występują dzikie wysypiska na e-mail redakcja@esanok.pl . Pokażemy je na naszej stronie, w ten sposób odpowiedzialne za ten stan służby być może szybciej rozwiążą problem nielegalnych wysypisk.


[contact-form-7 404 "Not Found"]

05-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)