REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Dzikie wysypisko śmieci szpeci Sanok obok dworców PKP i PKS (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzynkę e-mail otrzymaliśmy zdjęcia od Internauty, zaśmieconego terenu pomiędzy dworcem głównym PKP a dworcem autobusowym PKS w Sanoku. Określenie „zaśmiecony” teren jest najbardziej delikatnym jakiego można użyć, wobec tego co tam się dzieje.

Biorąc pod uwagę brak połączeń kolejowych w naszym regionie, można jedynie ironicznie stwierdzić: przynajmniej turyści i pasażerowie kolei nie muszą na ten bałagan patrzeć.

Ci jednak, którzy zdecydują się odwiedzić Sanok korzystając z połączeń autobusowych, zmuszeni są do „podziwiania” skażonego, brudnego, zaśmieconego, zaniedbanego, nieuporządkowanego – wyliczać można jeszcze długo – krajobrazu.

– Jeżeli na terenie miasta znajduje się dzikie wysypisko śmieci należy ten fakt zgłosić do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Sanoka lub Straży Miejskiej. Urzędnicy czy funkcjonariusze sprawdzą, kto jest właścicielem posesji i nakażą odpowiednie uporządkowanie terenu – wyjaśnia Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM Sanok.

Nr kontaktowe:
Urząd Miasta: 13 46 52 830
Straż Miejska: 13 46 32 331

Dzikie wysypiska powodują skażenie gleby i wody. Padający deszcz na dzikie wysypisko przenosi do gleby a następnie do wód różnego rodzaju trucizny i toksyny. Takie wysypiska są wylęgarnią wielu chorobotwórczych bakterii i groźnych grzybów zagrażających naszemu zdrowiu.

Nie możemy więc pozostawać obojętni wobec podobnych „tragicznych krajobrazów”.

Nadsyłajcie zdjęcia i relacje z miejsc, gdzie występują dzikie wysypiska na e-mail redakcja@esanok.pl . Pokażemy je na naszej stronie, w ten sposób odpowiedzialne za ten stan służby być może szybciej rozwiążą problem nielegalnych wysypisk.


[contact-form-7 404 "Not Found"]

05-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)