REKLAMA
REKLAMA

IV Bartnik Ziemi Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. Powiat sanocki serdecznie zaprasza 1 września 2013 r. o godz. 1400 do sanockiego skansenu na Powiatowe Święto Miodu, czyli IV Bartnika Ziemi Sanockiej.

Jak sama nazwa wskazuje będzie to impreza podczas, której będzie można popróbować i nabyć miody o wyjątkowych smakach i wyroby o najwyższych walorach zdrowotnych i estetycznych, wszystkie oczywiście związane z gospodarką pasieczną. Stanie się tak dzięki m.in. takim wystawcom jak:

Bieszczadzkie Okręgowe Zrzeszenie Pszczelarzy Stowarzyszenie Pszczelarzy EKO – BIESZCZADY, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego z Pszczelej Woli,, Gospodarstwo Pasieczne z Łukowego, Koło Pszczelarskie z Bukowska, Rol Apis Bud oraz Związku Pszczelarzy Słowackich ze Svidnika.

Dla samych pszczelarzy przygotowano specjalną ofertę sprzętu pszczelarskiego, począwszy od najmniejszych narzędzi na ulach skończywszy.

Tak jak w poprzednich latach będzie możliwość posmakowania tradycyjnych potraw. Zadbają o to Gospodynie z : Beska, Czaszyna, Jurowiec, Mrzygłodu, Niebieszczan, Poraża, Rakowej, Srogowa Górnego, Średniego Wielkiego i Tyrawy Wołoskiej. Organizatorzy dla wszystkich wystawców przygotowali konkursy w kategorii:

1. Najlepszy Produkt Pszczelarski
2. Wypiek chleba.
3. Ciasto z miodem.

Uzupełnieniem oferty kulinarno- miodowej są prelekcje o tematyce związanej z historią regionu Ziemi Sanockiej , pszczelarstwem oraz dziedzictwem kulturowym regionu. Każdy z prelegentów w kilku minutowej zapowiedzi przedstawi zarys swojego wykładu na estradzie zapraszając do sali konferencyjnej w Rynku Galicyjskim. Referenci przygotowali następujące Tematy:

Marcin Krowiak – Kultura agrarna Ziemi sanockiej , jako element jej dziedzictwa kulturowego.

Andrzej Romaniak– Historia Ziemi Sanockiej

Tomasz Kędziora –Innowacyjna gospodarka pasieczna w ulach wielokorpusowych oraz zastosowanie produktów pszczelich w zdrowym żywieniu i apiterapii.

Od godz. 15.00 występem Koła Gospodyń Wiejskich „Średnie Wielkie” rozpoczną się koncerty na estradzie. Gwiazdami imprezy będzie Orkiestra Świętego Mikołaja , która wystąpi o godz. 16.00 i Zespół Krywań grający dwie godziny później.

W przerwach pomiędzy koncertami nastąpi nie tylko rozstrzygniecie konkursów, ale również publiczność będzie mogła wziąć udział w quizie wiedzy o ziemi sanockiej. Nagrodami będą ciekawe albumy.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali gry i zabawy.

 

 

 

 


Projekt Noce i Dnie Kultury pogranicza polsko-słowackiego jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013

Tekst sponsorowany

26-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)