REKLAMA
REKLAMA

IV Noce Kultury Galicyjskiej – zobacz program (FILM)

IV Noce Kultury Galicyjskiej – zobacz program (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Powiat Sanocki oraz Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na IV Noce Kultury Galicyjskiej, które trwać będą od 12 do 15 września.

Powiat Sanocki realizujący projekt „Noce i dnie kultury pogranicza polsko-słowackiego” zaprasza na IV Noce Kultury Galicyjskiej, które rozpoczną się 12 września na dziedzińcu sanockiego zamku o godz.17 spektaklem „Oblężenie” w wykonaniu Teatru Bagatela.

Następnego dnia w Sali Gobelinowej zamku o godz. 16 spotkanie z autorką „Szkodliwego Pakietu Cnót” Mariolą Zaczyńską. Spotkanie poprzedzi rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Historie zwykłe i niezwykłe” . Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają książki ze swoimi opowiadaniami. A już o godz. 18 w tym samym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z ojcem Leonem Knabitem „O wartościach” . Dla tych, którzy na dłużej chcieliby zachować wspomnienia z obu spotkań będzie możliwość zdobycia autografów i książek. A już o 20 tego samego dnia wszyscy miłośnicy jazzu, będą mieli szanse przypomnienia sobie najpopularniejszych melodii w jazzowej aranżacji dzięki koncertowi kwartetu Tomka Pruchnickiego na co dzień doktoranta Akademii muzycznej we Wrocławiu.

W sobotę zapraszamy na teatr „Opowieści pustelnika” jest to kolejny projekt, którego animatorem jest Maciej Harna. Każdy, kto w Sanoku pamięta fascynujące koncerty Matragony – Orkiestry Jednej Góry, chętnie zobaczy jego nowy projekt. A o 20 talenty muzyczne z Sanoka (PSM) i Svidnika przypomną najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej. W koncercie wystąpią największe nadzieje sanockiej instrumentalistyki.

Niedziela to dzień oficjalnego otwarcia dziedzińca zamkowego o godz. 15. Uroczystość uświetni występ Zespołu „Soul”. Zaś o godz. 17 główny koncert IV Nocy Kultury Galicyjskie, przygotowany przez Damiana Kurasza, czyli „Melodie Czesława Niemena” zaśpiewają najbardziej utalentowani młodzi sanoccy wokaliści, śpiewający w zespole: „Soul” , Cassiopeia” czy PSM. Ten koncert trzeba koniecznie usłyszeć. A na koniec jak wisienka na torcie projekcja filmowych etiud studenckich o ludziach z powiatu sanockiego i niesamowite historie. Większość z nas nawet nie wie, jak ciekawi ludzie żyją wokół nas, jak barwne historie można zasłyszeć tuż obok.

Zapraszamy.

UWAGA: wstęp wolny lecz liczba miejsc ograniczona.

 

13-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)