REKLAMA
REKLAMA

IV Noce Kultury Galicyjskiej – zobacz program (FILM)

IV Noce Kultury Galicyjskiej – zobacz program (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Powiat Sanocki oraz Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na IV Noce Kultury Galicyjskiej, które trwać będą od 12 do 15 września.

Powiat Sanocki realizujący projekt „Noce i dnie kultury pogranicza polsko-słowackiego” zaprasza na IV Noce Kultury Galicyjskiej, które rozpoczną się 12 września na dziedzińcu sanockiego zamku o godz.17 spektaklem „Oblężenie” w wykonaniu Teatru Bagatela.

Następnego dnia w Sali Gobelinowej zamku o godz. 16 spotkanie z autorką „Szkodliwego Pakietu Cnót” Mariolą Zaczyńską. Spotkanie poprzedzi rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Historie zwykłe i niezwykłe” . Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają książki ze swoimi opowiadaniami. A już o godz. 18 w tym samym miejscu wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać z ojcem Leonem Knabitem „O wartościach” . Dla tych, którzy na dłużej chcieliby zachować wspomnienia z obu spotkań będzie możliwość zdobycia autografów i książek. A już o 20 tego samego dnia wszyscy miłośnicy jazzu, będą mieli szanse przypomnienia sobie najpopularniejszych melodii w jazzowej aranżacji dzięki koncertowi kwartetu Tomka Pruchnickiego na co dzień doktoranta Akademii muzycznej we Wrocławiu.

W sobotę zapraszamy na teatr „Opowieści pustelnika” jest to kolejny projekt, którego animatorem jest Maciej Harna. Każdy, kto w Sanoku pamięta fascynujące koncerty Matragony – Orkiestry Jednej Góry, chętnie zobaczy jego nowy projekt. A o 20 talenty muzyczne z Sanoka (PSM) i Svidnika przypomną najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej. W koncercie wystąpią największe nadzieje sanockiej instrumentalistyki.

Niedziela to dzień oficjalnego otwarcia dziedzińca zamkowego o godz. 15. Uroczystość uświetni występ Zespołu „Soul”. Zaś o godz. 17 główny koncert IV Nocy Kultury Galicyjskie, przygotowany przez Damiana Kurasza, czyli „Melodie Czesława Niemena” zaśpiewają najbardziej utalentowani młodzi sanoccy wokaliści, śpiewający w zespole: „Soul” , Cassiopeia” czy PSM. Ten koncert trzeba koniecznie usłyszeć. A na koniec jak wisienka na torcie projekcja filmowych etiud studenckich o ludziach z powiatu sanockiego i niesamowite historie. Większość z nas nawet nie wie, jak ciekawi ludzie żyją wokół nas, jak barwne historie można zasłyszeć tuż obok.

Zapraszamy.

UWAGA: wstęp wolny lecz liczba miejsc ograniczona.

 

13-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)