REKLAMA
REKLAMA

Jest nadzieja, że budowa oddziału neurologicznego rozpocznie się we wrześniu (FILM)

Jest nadzieja, że budowa oddziału neurologicznego rozpocznie się we wrześniu (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pięć miesięcy według projektu  mają trwać pracę związane z budową nowego oddziału neurologicznego w Sanoku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  z pracami będzie można wystartować już w połowie września.

Przedwczoraj zapadła decyzja o  dofinansowaniu w kwocie 3,7 mln zł rozbudowy Szpitala Powiatowego w Sanoku z ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie projektu pod nazwą „Rozbudowa Szpitala w Sanoku poprzez budowę oddziału neurologicznego wraz z administracją”.

W „starym” szpitalu przy ul. Konarskiego oddział neurologii istnieje od 1968 roku. Zabezpiecza w zakresie chorób układu nerwowego trzy powiaty – sanocki, leski, bieszczadzki. Razem 145 tys. osób.

W szpitalu przy ul. 800-lecia oddział neurologiczny ma  być zlokalizowany w pawilonie, w którym mieści się „sztuczna nerka”. Pomieszczenia są w tej chwili w stanie surowym zamkniętym. Szpital w Sanoku na  ten cel wydał już ponad  1 mln zł.

Alokacja oddziału neurologicznego będzie kosztować około 6 mln zł, wraz z już wydatkowanymi pieniędzmi. Na 3 mln zł wyceniono prace budowlane. Zakup mebli, wyposażenia i sprzętu pochłonie 1,1 mln zł. Przeniesienie administracji  ma zamknąć się kwotą  około 1 mln zł.

Dofinansowanie z rezerwy to 3,7 zł zł. 400 tys. zł zadeklarował powiat sanocki, pozostałą kwotę ma zabezpieczyć szpital.

Odział neurologii będzie się mieścił na  piętrze i poddaszu pawilonu. Ma liczyć 32 łóżka.  Będzie posiadał salę intensywnego nadzoru z 4 stanowiskami, salę dla chorych w fazie podostrej z 5 stanowiskami, 2 sale wstępnej rehabilitacji, również na 5 stanowisk,  2 pięcioosobowe pokoje dla chorych, 1pokój dla dwóch pacjentów, jedną  izolatkę, oraz salę fizykoterapii i gabinet EEG. Powierzchnia całego oddziału  będzie wynosić 746 m kw..

Położenie nowego oddziału

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

 

01-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)