REKLAMA
REKLAMA

Jest nadzieja, że budowa oddziału neurologicznego rozpocznie się we wrześniu (FILM)

Jest nadzieja, że budowa oddziału neurologicznego rozpocznie się we wrześniu (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pięć miesięcy według projektu  mają trwać pracę związane z budową nowego oddziału neurologicznego w Sanoku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem  z pracami będzie można wystartować już w połowie września.

Przedwczoraj zapadła decyzja o  dofinansowaniu w kwocie 3,7 mln zł rozbudowy Szpitala Powiatowego w Sanoku z ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Pieniądze zostaną wykorzystane na dofinansowanie projektu pod nazwą „Rozbudowa Szpitala w Sanoku poprzez budowę oddziału neurologicznego wraz z administracją”.

W „starym” szpitalu przy ul. Konarskiego oddział neurologii istnieje od 1968 roku. Zabezpiecza w zakresie chorób układu nerwowego trzy powiaty – sanocki, leski, bieszczadzki. Razem 145 tys. osób.

W szpitalu przy ul. 800-lecia oddział neurologiczny ma  być zlokalizowany w pawilonie, w którym mieści się „sztuczna nerka”. Pomieszczenia są w tej chwili w stanie surowym zamkniętym. Szpital w Sanoku na  ten cel wydał już ponad  1 mln zł.

Alokacja oddziału neurologicznego będzie kosztować około 6 mln zł, wraz z już wydatkowanymi pieniędzmi. Na 3 mln zł wyceniono prace budowlane. Zakup mebli, wyposażenia i sprzętu pochłonie 1,1 mln zł. Przeniesienie administracji  ma zamknąć się kwotą  około 1 mln zł.

Dofinansowanie z rezerwy to 3,7 zł zł. 400 tys. zł zadeklarował powiat sanocki, pozostałą kwotę ma zabezpieczyć szpital.

Odział neurologii będzie się mieścił na  piętrze i poddaszu pawilonu. Ma liczyć 32 łóżka.  Będzie posiadał salę intensywnego nadzoru z 4 stanowiskami, salę dla chorych w fazie podostrej z 5 stanowiskami, 2 sale wstępnej rehabilitacji, również na 5 stanowisk,  2 pięcioosobowe pokoje dla chorych, 1pokój dla dwóch pacjentów, jedną  izolatkę, oraz salę fizykoterapii i gabinet EEG. Powierzchnia całego oddziału  będzie wynosić 746 m kw..

Położenie nowego oddziału

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

 

01-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)