REKLAMA
REKLAMA

Kaucja wpłacona. Marszałek Mirosław K. na wolności

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak podaje Radio Rzeszów Mirosław K. opuścił areszt w Lublinie po tym, jak wpłacił kaucję w wysokości 60 ty. zł. Informacje te, potwierdza Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy marszałek złoży dymisję?

Na dzisiaj (piątek) zaplanowano specjalne posiedzenie sejmiku wojewódzkiego, na którym zapadnie decyzja o odwołaniu marszałka. Ze względu na procedury, będzie to możliwe dopiero po upływie 30 dni, chyba że Mirosław K. sam złoży dymisję.

Tymczasem, po wpłaceniu kaucji, marszałek wyszedł na wolność, a sąd nie zastosował wobec niego żadnych dodatkowych środków dozoru. Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie zaznacza, że nie było takiej potrzeby. Jeśli dojdzie do tego, że podejrzany będzie utrudniał przebieg śledztwa, zostanie orzeczony przepadek poręczenia majątkowego, a Mirosław K. może wrócić do aresztu. Marszałek musi informować organy prowadzące postępowanie o zmianie miejsca zamieszkania, kiedy opuści je na więcej niż 7 dni.

źródło: Radio Rzeszów

26-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)