REKLAMA
REKLAMA

Kolejny sukces uczniów Budowlanki

SANOK / PODKARPACIE. W Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Ireneusz Wyżycki – uczeń ZS Nr 4 w Sanoku –  zajął w niej bardzo wysokie 7. miejsce, dające mu prawo startu w olimpiadzie centralnej. Konkurencja była duża – w zawodach startowało 68 uczniów z 20 szkół z Podkarpacia i Małopolski.

Tylko 7 uczestników uzyskało upragniony awans. W klasyfikacji drużynowej uczniowie: Kasia Fik, Hubert Podkalicki, Marcin Szumański oraz Ireneusz Wyżycki – wywalczyli wysokie 5. miejsce.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych wychowankowie Budowlanki już pięciokrotnie uczestniczyli w etapie centralnym olimpiady, a w 2009 r. – Dariusz Niemczyk został jej laureatem, zajmując 10. miejsce w Polsce. W tym roku Ireneusz ma dużą szansę powtórzyć sukces Dariusza w zawodach, które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia br. w Nowym Sączu.

Prosimy o trzymanie kciuków za naszego ucznia, bo olimpiada, w której bierze udział jest bardzo trudna. Trzeba w niej wykazać się wiedzą z wielu dziedzin: technologii budownictwa, projektowania, konstrukcji budowlanych, kosztorysowania, organizacji oraz matematyki. 19 marca odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego olimpiady na Wydziale Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej, w którym uczestniczył Ireneusz w towarzystwie pani dyrektor Haliny Konopki oraz swojego nauczyciela Krzysztofa Hydzika. Laureaci otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

źródło: materiały nadesłane

20-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)