REKLAMA
REKLAMA

Kolejny sukces uczniów Budowlanki

SANOK / PODKARPACIE. W Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Ireneusz Wyżycki – uczeń ZS Nr 4 w Sanoku –  zajął w niej bardzo wysokie 7. miejsce, dające mu prawo startu w olimpiadzie centralnej. Konkurencja była duża – w zawodach startowało 68 uczniów z 20 szkół z Podkarpacia i Małopolski.

Tylko 7 uczestników uzyskało upragniony awans. W klasyfikacji drużynowej uczniowie: Kasia Fik, Hubert Podkalicki, Marcin Szumański oraz Ireneusz Wyżycki – wywalczyli wysokie 5. miejsce.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych wychowankowie Budowlanki już pięciokrotnie uczestniczyli w etapie centralnym olimpiady, a w 2009 r. – Dariusz Niemczyk został jej laureatem, zajmując 10. miejsce w Polsce. W tym roku Ireneusz ma dużą szansę powtórzyć sukces Dariusza w zawodach, które odbędą się w dniach 11-13 kwietnia br. w Nowym Sączu.

Prosimy o trzymanie kciuków za naszego ucznia, bo olimpiada, w której bierze udział jest bardzo trudna. Trzeba w niej wykazać się wiedzą z wielu dziedzin: technologii budownictwa, projektowania, konstrukcji budowlanych, kosztorysowania, organizacji oraz matematyki. 19 marca odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego olimpiady na Wydziale Budownictwa Politechniki Rzeszowskiej, w którym uczestniczył Ireneusz w towarzystwie pani dyrektor Haliny Konopki oraz swojego nauczyciela Krzysztofa Hydzika. Laureaci otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.

źródło: materiały nadesłane

20-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)