REKLAMA
REKLAMA

Komediowo i dramatycznie…

SANOK / PODKARPACIE. Krakowski teatr Bagatela po raz kolejny wystąpi w Sanoku. Tym razem z dwoma spektaklami – „Małe zbrodnie małżeńskie” i „Szalone nożyczki”. Obydwa przedstawienia są częścią tegorocznych Nocy Kultury Galicyjskiej organizowanych przez Powiat Sanocki i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

23. maja o godzinie 19-tej w Sanockim Domu Kultury zobaczymy spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”. – Lisa i Gilles próbują przejść od retoryki do praktyki – i prawie im się udaje. „Małe zbrodnie małżeńskie” to wyrafinowana gra dla dwóch znudzonych sobą po 15 latach wspólnego życia osób. Zaczyna się jak dramat psychologiczny, rozwija jak kryminał, a kończy… no właśnie – czytamy na stronie Bagateli.

25. maja również o godzinie 19-tej, tym razem na scenie sanockiego skansenu zobaczymy przedstawienie pt. „Szalone nożyczki”. – Czterech podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków! Niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką rozgrywająca się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka, a właściwie mieszkała… „Szalone nożyczki” to pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności. Doskonała zabawa, a można brać w niej udział wielokrotnie! W Ameryce sztuka nie schodzi z teatralnych afiszy od ponad dwudziestu lat, co uhonorowano wpisem do Światowej Księgi Rekordów Guinnesa dla najdłużej utrzymującego się w repertuarze spektaklu, który nie jest musicalem. W Polsce od łódzkiej premiery w 1999 wystawiano ją w 14 teatrach, w tym siedmiokrotnie w reżyserii Marcina Sławińskiego – czytamy na stronie teatru.

Na czwartkowy spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, natomiast sobotni, w skansenie jest otwarty dla wszystkich.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

14-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)