REKLAMA
REKLAMA

Konferencja poświęcona pszczelarstwu w Sanoku

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Już po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Sanoku przy współudziale Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku organizuje konferencję poświęconą tematyce pszczelarskiej.

Konferencja pn.: „Choroby pszczół” odbędzie się 10 marca o godz. 10.00 w Instytucie Rolnictwa (budynek F).

Wykład na temat „zapobiegania i zwalczania chorób pszczół” oraz „najważniejszych czynników ginięcia pszczół” przeprowadzi dr hab. Paweł Chorbiński, prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia, p/o Kierownik Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych.

Pszczoły giną masowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Przyczyn masowego ginięcia pszczół jest wiele, m.in. pestycydy, monokultury upraw, zmiany klimatu, uprawy GMO itp. Zmniejszanie się populacji pszczół odbija się na gospodarce narodowej oraz ochronie środowiska, dlatego też konferencja poświęcona jest właśnie tej tematyce.

Podczas konferencji odbędzie się sprzedaż sprzętu pszczelarskiego oraz produktów pszczelarskich. Ponadto właściciele pasiek będą mogli zakupić węzę lub też wymienić wosk na węzę. Sprzedaż od godz. 9.00 prowadzić będzie Firma BABIK Wyrób uli, sprzętu pasieczniczego Adam Babik z Sułkowic/Andrychowa.

Na konferencję przyjedzie Pan Tadeusz Sabat Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Dla uczestników konferencji przewidziany jest catering.

06-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: