REKLAMA

Konkurs na opracowanie koncepcji centrum wodnego w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Spółka Park Wodny w Sanoku ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej na realizację zadania inwestycyjnego pn. budowa Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku. Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do negocjacji

w trybie z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego.

Zamysł budowy wodnego centrum w Sanoku, który zrodził się kilka lat temu, wyniknął z potrzeby modernizacji miejskiej infrastruktury basenowej, zlokalizowanej w zasobach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i dostosowania jej do istniejących standardów. Dzięki temu oferta MOSiR stanie się atrakcyjniejsza i konkurencyjna nie tylko na rynku lokalnym, a znana jest w kraju i za granicą.

Nigdzie w Polsce nie ma obszaru, na którym istniałoby połączenie obiektów, jak wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, tor lodowy, korty tenisowe, park wodny, tereny rekreacyjne. Chcemy stworzyć niepowtarzalny kompleks sportowo-rekreacyjno-rehabilitacyjny, specjalizujący się w sportach lodowych, stąd działania ukierunkowane na budowę wodnego centrum, które uatrakcyjni jakość oferowanych usług – mówi dr Damian Delekta – prezes zarządu spółki Park Wodny.

Opracowanie koncepcji wodnego centrum jest niezwykle ważne dla realizacji tej inwestycji. Prezentowana do tej pory wizualizacja parku wodnego, sporządzona na potrzeby opracowanego studium wykonalności, to tylko przykładowy model tego, jak taki obiekt może wyglądać i funkcjonować.

Dopiero przedstawiona Spółce przez architektów lub biura architektoniczne koncepcja takiego obiektu określi nam, jaką bryłę przyjmie planowane do realizacji sanockie wodne centrum, jaki układ zyskają pomieszczenia wewnątrz takiego obiektu oraz jak zostanie ono wkomponowany w już istniejące otoczenie sportowej infrastruktury. Ukaże nam obiekt szyty na miarę obecnych sanockich warunków i zmieniającego się branżowego rynku.

Podmioty, które chcą wziąć udział w konkursie mają jeszcze czas do 5 czerwca br., na złożenie wniosku o dopuszczenie do konkursu. Warto dodać, że dokumentacja konkursowa przygotowana wraz z załącznikami przez Spółkę Park wodny liczy niemal ok 150 stron. Następnie sąd konkursowy – w skład którego wchodzą doświadczeni architekci i inżynierowie dokona weryfikacji dokumentów i do 26 czerwca br., zawiadomi wszystkich, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Prace konkursowe będzie można składać do 12 września br.. Sąd konkursowy, będzie miał czas do 27 września na wybranie najlepszych prac oraz przyznanie nagród finansowych w tym zakresie. Autor najlepszej pracy architektoniczno – urbanistycznej otrzyma również możliwość opracowania projektu budowlanego centrum wodnego.

Publiczne ogłoszenie wyników i ekspozycja prac nastąpi około października br.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

24-05-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.