REKLAMA
REKLAMA

Kradł energię elektryczną

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego sanockiej komendy Policji ujawnili, że mieszkaniec powiatu sanockiego nielegalnie pobiera energię elektryczną. Mężczyzna samodzielnie wykonał przyłącz z wykorzystaniem przedłużacza. Zakład energetyczny straty oszacował na kwotę około 6,4 tys. zł.

Funkcjonariusze ujawnili kradzież w środę, w miejscowości Zabłotce. Na terenie jednej z posesji zauważyli, że do skrzynki elektrycznej jest podłączony kabel. Po wykonaniu czynności wraz z pracownikami pogotowia energetycznego okazało się, że podłączenie jest niezgodne z prawem. Pracownicy energetyki biorąc pod uwagę czas, w jakim energia była pozyskiwana bezprawnie oszacowali szkodę na kwotę około 6400 zł.

Mężczyzną, który popełnił przestępstwo okazał się 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Za popełnienie tego czynu polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

25-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)