REKLAMA
REKLAMA

Kradli wiertarki, szlifierki i piły motorowe. Odpowiedzą za kilkanaście przestępstw (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci kontrolując kierowcę volkswagena ujawnili w pojeździe elektronarzędzia pochodzące prawdopodobnie z przestępstw. Funkcjonariusze w toku dochodzenia zebrali dowody, że 20 i 23-latek mają na swoim sumieniu kilkanaście przestępstw. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże i włamania.

W nocy z 28/29 marca br. policjanci z Posterunku w Besku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli elektronarzędzia wśród nich wiertarki, szlifierki kątowe, spalinowe piły motorowe, kompresor i inne. Zachowujący się nerwowo kierowca nie potrafił wytłumaczyć do kogo należy sprzęt. Podejrzewając, że narzędzia mogą pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego volkswagenem, 23-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku prowadząc czynności wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego ustalili, że 23-latek działając wraz z 20-letnim mieszkańcem powiatu sanockiego od września 2012 roku do marca br. dokonali kilkunastu przestępstw na terenie trzech powiatów: sanockiego, brzozowskiego oraz krośnieńskiego.


Młodzi mężczyźni usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Przestępstwa jakich się dopuszczali dotyczyły głównie kradzieży paliwa z autobusów oraz włamań do altan, garaży, budynków gospodarczych, skąd za każdym razem zabierali elektronarzędzia, przedmioty domowego użytku i inne narzędzia. Wiele z nich zostało odzyskanych i zwróconych właścicielom. Łączna wartość skradzionego mienia wynosi około kilkunastu tysięcy złotych.

Przestępcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

źródło: KPP Sanok

11-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)