REKLAMA
REKLAMA

Kto Ty jesteś? Patriotycznie w Szkole Podstawowej nr 2 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Poezja patriotyczna od zawsze była obecna wśród Polaków. Powstawała w zaciszu domowym, wśród zgiełku bitewnego czy przy wojskowych ogniskach. Była ziarnem nadziei w dniach zwątpienia, krzykiem rozpaczy po przebytych klęskach, dumą i radością po odniesionych zwycięstwach.

Recytowali i śpiewali ją uczniowie i studenci, rodzice i dzieci. Była promykiem polskości na wygnaniu i zesłaniu w dalekich łagrach. Więźniowie wydrapywali słowa wierszy na murach cel i kazamatów. Łączyła starych i młodych, wzruszała tych wszystkich, którzy mają w sercu Polskę.

7 listopada 2013r. o godz. 9.00 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku zjawili się miłośnicy poezji patriotycznej ze szkół podstawowych (kl. IV – VI) miasta i gminy, aby wziąć udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej  „KTO TY JESTEŚ?”
W podniosły nastrój zbliżającego się Święta Niepodległości wprowadził uczestników występ chóru z wiązanką patriotycznych pieśni przygotowany przez panią Sabinę Wdowiak.

Jury konkursu w składzie: panie dyrektor Maria Harajda, pani Rozalia Poraszka, pani Małgorzata Bieda, pani Teresa Fuksa, w skupieniu wysłuchało recytatorskich popisów. Laur zwycięstwa przyznało Natalii Koczeń (SP1 Sanok), miejsce drugie ex equo zajęli: Klara Ostrowska (SP1 Sanok) i Michał Pietrzkiewicz (SP Zarszyn), specjalne wyróżnienie otrzymał Łukasz Pilecki (SP2 Sanok).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Obecność harcerzy tworzących przy szkole drużynę, biało-czerwone kotyliony dla wszystkich, pieśni i wiersze patriotyczne stworzyły niepowtarzalną atmosferę w „Dwójce” – SZKOLE Z TRADYCJĄ I KLASĄ u progu listopadowego święta.

Organizatorkami konkursu były panie: Lucyna Mazur i Magdalena Pacławska.

materiały nadesłane

14-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)