REKLAMA
REKLAMA

Kto Ty jesteś? Patriotycznie w Szkole Podstawowej nr 2 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Poezja patriotyczna od zawsze była obecna wśród Polaków. Powstawała w zaciszu domowym, wśród zgiełku bitewnego czy przy wojskowych ogniskach. Była ziarnem nadziei w dniach zwątpienia, krzykiem rozpaczy po przebytych klęskach, dumą i radością po odniesionych zwycięstwach.

Recytowali i śpiewali ją uczniowie i studenci, rodzice i dzieci. Była promykiem polskości na wygnaniu i zesłaniu w dalekich łagrach. Więźniowie wydrapywali słowa wierszy na murach cel i kazamatów. Łączyła starych i młodych, wzruszała tych wszystkich, którzy mają w sercu Polskę.

7 listopada 2013r. o godz. 9.00 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku zjawili się miłośnicy poezji patriotycznej ze szkół podstawowych (kl. IV – VI) miasta i gminy, aby wziąć udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej  „KTO TY JESTEŚ?”
W podniosły nastrój zbliżającego się Święta Niepodległości wprowadził uczestników występ chóru z wiązanką patriotycznych pieśni przygotowany przez panią Sabinę Wdowiak.

Jury konkursu w składzie: panie dyrektor Maria Harajda, pani Rozalia Poraszka, pani Małgorzata Bieda, pani Teresa Fuksa, w skupieniu wysłuchało recytatorskich popisów. Laur zwycięstwa przyznało Natalii Koczeń (SP1 Sanok), miejsce drugie ex equo zajęli: Klara Ostrowska (SP1 Sanok) i Michał Pietrzkiewicz (SP Zarszyn), specjalne wyróżnienie otrzymał Łukasz Pilecki (SP2 Sanok).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Obecność harcerzy tworzących przy szkole drużynę, biało-czerwone kotyliony dla wszystkich, pieśni i wiersze patriotyczne stworzyły niepowtarzalną atmosferę w „Dwójce” – SZKOLE Z TRADYCJĄ I KLASĄ u progu listopadowego święta.

Organizatorkami konkursu były panie: Lucyna Mazur i Magdalena Pacławska.

materiały nadesłane

14-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)