REKLAMA
REKLAMA

Kulturalna farsa z nagrodami Rady Miasta! (FILM)

Kulturalna farsa z nagrodami Rady Miasta! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Kiedy podczas sesji Rady Miasta Maciej Bluj odczytywał osoby zgłoszone do nagrody w dziedzinie kultury, a także tych którzy zdaniem komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki zasłużyli na finansową nagrodę oraz statuetkę, to na Sali Herbowej pojawiła się konsternacja.

Powód? Wielu radnych nie zgodziło się z decyzją komisji, dając to do zrozumienia w dyskusji jaka się zawiązała podczas sesji.

Do nagrody złożone 10 nominacji wśród, których znalazły się trzy zespoły: Gloria Sanociensis, Angela Gaber Trio, Zespól Muzyczny w składzie Małgorzata Gajda, Seweryn Gajda i Rafał Pałacki. Pozostałymi osobami nominowanymi byli: Przemysław Pankiewicz, Katarzyna Naleśnik, Edward Zając, Artur Andrus, Jan Podkul, Ewa Michałowicz-Smarzewska oraz Waldemar Bałda.

Nagrody otrzymali

1) Katarzyna Naleśnik – w dziedzinie Kultura i Sztuka, kat. Upowszechnianie kultury i sztuki za całokształt twórczości, nagroda w wysokości 3000 złotych.
nominował: Henryka Tymoczko i Andrzej Chrobak

2) Artur Andrus – w dziedzinie Kultura i Sztuka, kat. Twórczość artystyczna, zakres muzyka, nagroda w wysokości 3000 złotych.
nominował: Maciej Drwięga

3) Przemysław Pankiewicz – w dziedzinie Kultura i Sztuka, kat. Twórczość artystyczna, zakres muzyka, nagroda w wysokości 3000 złotych.
nominował: Podkarpacka Fundacja Rozwoju

4) Chór Gloria Sanociensis – w dziedzinie Kultura i Sztuka, kat. Upowszechnianie kultury i sztuki za całokształt twórczości, nagroda w wysokości 6000 złotych.
nominował: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne

Wyboru nagrodzonych dokonała komisja Oświaty Kultury Sportu i Turystyki w składzie: Maciej Bluj, Ryszard Bętkowski, Andrzej Chrobak, Maciej Drwięga oraz Wojciech Wydrzyński.

Więcej informacji w materiale filmowym

31-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)