REKLAMA
VIVO

Kupił telefon przez Internet. Czeka na przesyłkę ponad miesiąc

SANOK / PODKARPACIE. 125 złotych stracił 18- letni mieszkaniec Sanoka, który miesiąc temu zakupił przez Internet telefon komórkowy. Wczoraj zgłosił się do sanockiej komendy z informacją, że zakupiony telefon nie dotarł do niego. Nie może też nawiązać kontaktu ze sprzedającym.  Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

Sanocka Policja apeluje o rozwagę w czasie zawierania transakcji przez komputer. Oto kilka porad, jakie czynności możemy wykonać, aby zminimalizować ryzyko, że padniemy ofiarą oszusta:

1. Korzystaj tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych, takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych przez nas transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem na przykład Programu Ochrony Kupujących. To ważne, gdyż w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych strat nawet do kwoty 10 tysięcy zł

2. Zapoznaj się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący i za co one zostały wystawione.

3. Sprawdź, od kiedy  sprzedający jest użytkownikiem danego portalu aukcyjnego lub od kiedy prowadzi sklep internetowy.

4. Porównaj ceny u innych sprzedawców. Nie daj się nabrać na „okazję cenową”. Bardzo często atrakcyjna niska cena jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym przez oszustów.

Jeżeli padłeś ofiarą oszusta, zgłoś to Policji. Musisz mieć ze sobą wydruki komputerowe dotyczące aukcji wraz z wydrukami korespondencji ze sprzedawcą (oczywiście jeżeli była prowadzona), dokumenty bankowe potwierdzające fakt przekazania pieniędzy na wskazane przez oszusta konto i numery telefonów, z których korzystał nieuczciwy sprzedawca. Powiadom także o fakcie oszustwa portal aukcyjny.

KPP Sanok
foto: sxc.hu


Podczas finału WOŚP w Sanoku został znaleziony telefon komórkowy. Jest do odebrania w siedzibie sanockiej Straży Miejskiej, Rynek 7.

16-01-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.