REKLAMA
REKLAMA

Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyły się działania podjęte przez grupę uczniów z ZS nr 1 w Sanoku związane z udziałem w projekcie „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, którego organizatorem jest Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Główny cel konkursu to edukacja w zakresie zrównoważonej konsumpcji oraz odpowiedzialnej gospodarki zasobami leśnymi.

Już w listopadzie 2012 r. uczniowie uczestniczyli w pierwszym z dwóch szkoleń, które przeprowadziła prezes Stowarzyszenia EKOSKOP Katarzyna Ruszała.

Po zdobyciu potrzebnej do działania wiedzy, młodzi sanoccy ekolodzy dokonali szeregu działań związanych z powyższą kampanią, myśląc o mieszkańcach Sanoka zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Uczniowie zaprezentowali dzieciom z Przedszkola nr 1 w Sanoku bajkę „Jaś i Małgosia” w nowej wersji.

Kolejnym działaniem była zbiórka makulatury, przygotowanie i przeprowadzenie ankiety dla nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów na temat przetwarzania i odpowiedzialnego wykorzystania papieru, którą w pełni poparła Maria Pospolitak dyrektor szkoły. Do szkolnej biblioteki zaproszono leśniczego z Leśnictwa Liszna Marka Wilka, który dał wiele istotnych rad, jak dbać o las.

Podsumowaniem wszystkich działań był wywiad z burmistrzem Sanoka, dr Wojciechem Blecharczykiem, który opowiedział o działaniach ekologicznych realizowanych w naszym mieście.

Pozostała jeszcze do zrealizowania ostatnia część konkursu. Uczniowie mają za zadanie przygotować film lub krótką sekwencję filmową przedstawiającą działania i przeprowadzone akcje promując i rozpowszechniające dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych i oczekują na wyniki.

Wszystkim, którzy poparli powyższe działania i pomogli w ich organizacji uczniowie wraz z opiekunem serdecznie dziękują. Mądrze dysponujmy papierem, nie niszczmy go. Zanim wyrośnie nowe drzewo minie wiele lat!

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

08-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)