REKLAMA
REKLAMA

Lesko24.pl: Będzie redukcja etatów nauczycielskich w ZST! (FILM)

Lesko24.pl: Będzie redukcja etatów nauczycielskich w ZST! (FILM)

LESKO / PODKARPACIE. W minionym roku radni powiatu leskiego podjęli decyzje o reformie ponadgimnazjalnej oświaty. W jedną placówkę połączone zostały: Zespół Szkół Drzewnych oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych. Obecnie nowo-powstałą szkołę czeka redukcja zatrudnienia.

Zespół Szkół Technicznych w Lesku powstał w minionym roku. Radni połączyli dwa duże zespoły szkół oraz niepubliczne liceum plastyczne prowadzone przez Adama Pałackiego. Reforma spowodowana była niżem demograficznym oraz stale zmniejszającą się liczbą absolwentów gimnazjów, którzy decydowali się podjąć naukę w szkołach funkcjonujących na terenie powiatu leskiego.

Zaledwie 70-75% uczniów decyduje się kontynuować naukę w szkołach w powiecie leskim – mówił Marek Pańko, starosta leski.

Zadaniem nowej placówki jest stworzenie dostosowanego do potrzeb regionu profilu kształcenia technikalnego i zawodowego.  A przede wszystkim wzrost konkurencyjności oferty edukacyjnej względem miejscowości ościennych.

W perspektywie przyszłego roku szkolnego planowana jest również reorganizacja zatrudnienia w placówce.

Ruch kadrowy rozpocznie się w maju bieżącego roku i w dużej mierze wynikać będzie z nowej podstawy programowej oraz w dostosowaniu kadry do profilu kształcenia szkoły – dodaje starosta leski.

Więcej informacji w materiale filmowym.

11-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)