REKLAMA
REKLAMA

Maciej Czopor z Sanoka wśród najlepszych szachistów w Polsce

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki szachista, 9 – letni Maciej Czopor zajął wysokie 6. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych (90 min.+30′), które odbyły się w Szczyrku. Uzyskana lokata zapewnia mu udział w kolejnych Mistrzostwach Polski bez eliminacji, jak również daje awans do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata.

Maciej Czopor gra w szachy od niespełna dwóch lat. Reprezentuje Szkołę Podstawową nr 1 w Sanoku. Wśród zawodników startujących z Podkarpacia Maciej uzyskał najlepszy wynik.

Przygoda Maćka z szachami rozpoczęła się w zasadzie od kółka szachowego prowadzonego przez Pana Wojciecha i Panią Agnieszkę Stawarczyk. Obecnie uczestniczy w kółku szachowym prowadzonym przez Pana Daniela Kopczyka w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” – mówi mama Macieja, Iwona Czopor.

Maciej w krótkim czasie zaczął osiągać wysokie wyniki na turniejach szachowych. Jego największe osiągnięcia jak dotąd to wygrane w następujących turniejach: II Turniej Młodych Talentów Szachowych – Krosno, I Otwarty Turniej Szachowy z Okazji Dnia Dziecka Polanka, II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, Puchar Burmistrza Sanoka, XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy PRZEMYSKIEGO NIEDŹWIADKA, Sanockie potyczki szachowe 5-podstawówki. Warto odnotować także 2. miejsce podczas V Mistrzostw Rzeszowa do 10 lat.

Następnie, Maciej przeszedł pomyślnie eliminacje do Mistrzostw Polski, które odbyły się w Wierchomli Małej wyprzedzając wielu zawodników z Podkarpacia. Największy jak dotąd sukces młodego zawodnika to 6. miejsce w Mistrzostwach Polski, co dało mu awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski jak również Mistrzostw Europy i Świata. Obecnie należy do Klubu UKS SP1 Brzozów i posiada II kategorię szachową.

Podziękowania dla rodziców oraz dla trenera Daniela Kopczyka za pomoc w przygotowaniu Macieja do Mistrzostw Polski.

Maciej Czopor

źródło: materiały nadesłane

14-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)