REKLAMA

Mistrzowi ortografii sukces przyniósł „Wiosenny szok” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O PIÓRO BURMISTRZA”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku, skierowanego do uczniów klas trzecich sanockich szkół podstawowych. Uczniowie walczyli o główną nagrodę, jaką było pióro wieczne, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sanoka.

W tym roku w konkursie wystartowało 39 uczniów ze wszystkich sanockich szkół podstawowych, którzy w auli SP4 przeszli egzamin ze znajomości zasad ortograficznych, pisząc dyktando pod tytułem „Wiosenny szok”.

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Małgorzata Kielar (doradca metodyczny CDN) oraz nauczycielki SP4: Małgorzata Florek, Agata Nastała i Krystyna Stec-Lenart.

I miejsce i główną nagrodę otrzymał Krzysztof Kopiec – uczeń z SP6. Na II miejscu uplasował się Bartłomiej Adamiak – uczeń z SP4, a na III (ex aequo): Rilla Ramadani i Emilia Borowiec z SP1 oraz Maria Jankiewicz z SP2.

Ze względu na wysoki poziom znajomości zasad ortografii wśród uczestników konkursu, przyznano wiele wyróżnień, które otrzymali: Natalia Adamiak, Natalia Cyran i Julia Serwatko (SP1), Inga Kowalik, Kacper Kondrat, Kacper Filipczak i Patrycja Wolanin (SP2), Krzysztof Król i Zuzanna Zoszak (SP3), Szymon Krysa, Kacper Joniak, Sławomir Bąk i Alina Łuczyńska (SP4) oraz Ernest Mołczan (SP6).

Uroczyste podsumowanie konkursu, połączone z rozdaniem nagród, odbyło się 19 czerwca, tradycyjnie w Sali Herbowej Urzędu Miasta.

Rozpoczęło się wierszem i piosenką. Następnie Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk w asyście swojego zastępcy Mariana Kurasza i naczelnika Wydziału Oświaty Ireny Penar dokonał wręczenia nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursu.
Dyrektor SP 6 – pani Barbara Zdybek otrzymała pamiątkową statuetkę dla szkoły, ponieważ w tym roku jej uczeń został „Mistrzem Ortografii” w grupie klas trzecich szkół podstawowych w Sanoku.

Honorowymi gośćmi spotkania byli również: doradca metodyczny CDN – Małgorzata Kielar, dyrektor SP4 – Krzysztof Zając, opiekunowie uczniów oraz sponsor – Anna Sawicka.

Oczywiście konkurs ten nie miałby takiego wymiaru i nie byłoby tak cennych nagród, gdyby nie przychylność wielu sponsorów, ich otwarte i szczere serce, za co serdecznie im dziękujemy.

Gratulując wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, główny koordynator – Krystyna Stec-Lenart zaprasza na ortograficzne potyczki w przyszłym roku.

materiały nadesłane

25-06-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.