REKLAMA
REKLAMA

Młodzi nie zapominają o historii Polski. 18 inscenizacji na sanockim Rynku (FILM, ZDJĘCIA)

Młodzi nie zapominają o historii Polski. 18 inscenizacji na sanockim Rynku (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 18 reprezentacji ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w V Młodzieżowej Paradzie Niepodległości, która dzisiaj odbyła się na sanockim Rynku.

Młodzi ludzie przedstawiali swoją wizję wybranego fragmentu z dziejów Polski. W paradzie wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych: z SP w Jaćmierzu, z SP 3 w Sanoku, SP 4 w Sanoku, z SP w Tarnawie Dolnej,  z SP w Czaszynie, SP 1, SP 2, SP 6 i Zespół Szkół we Trepczy. Gimnazja reprezentowali uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Bardzo licznie dopisały reprezentacje ze szkół średnich. Na sanockim Rynku można było podziwiać występy uczniów ZS nr 4,  ZS nr 1, ZS nr 5, ZS nr 2 i ZS nr 3. Oczywiście nie zabrakło sanockich liceów: „jedynki” i „dwójki”.

Paradzie towarzyszył konkurs na najatrakcyjniejsze historyczne widowisko. Uczniowie i ich opiekunowie wykazali się, jak zwykle, ogromną kreatywnością. Jednakże jury najwyżej oceniło wysiłki Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Drugie miejsce zajęło II LO, a trzecie I LO. Wśród szkół podstawowych i gimnazjów palmę pierwszeństwa zdobyła SP w Tarnawie Dolnej, przed Zespołem Szkół w Trepczy i SP nr 2.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony  wysokim poziomem inscenizacji i pomysłowością reprezentacji. Pod tym względem parada rozwija się z roku na rok – ocenia Piotr Mazur, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Po zakończeniu inscenizacji pochód rycerzy, powstańców, żołnierzy, bojowników przeszedł ulicami Sanoka: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza i Zamkową , by pod pomnikiem „Synom Ziemi sanockiej” złożyć kwiaty.

02-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)