REKLAMA
REKLAMA

Muzeum zagra w WOŚP

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Historyczne w Sanoku wesprze tegoroczną Orkiestrę. W dniu finału placówka będzie bezpłatnie dostępna dla zwiedzających. Na ten dzień przygotowano również specjalną wystawę – „Beksińskiego podróż do Wiednia”.


Muzeum czynne będzie od godziny 12-tej do 20-tej. Dla pierwszych 250 osób przygotowano drobne upominki w postaci kalendarzy na 2013 rok.  – W Muzeum pojawią się wolontariusze z puszkami, liczymy na to, że zwiedzający zaoszczędzone na biletach pieniądze zdecydują się przeznaczyć na Orkiestrę – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik, który w tym roku jest jednym z członków bieszczadzkiego  sztabu WOŚP.

W Muzeum oprócz stałych ekspozycji, będzie można obejrzeć specjalnie przygotowana wystawę – „Beksińskiego podróż do Wiednia”. Dlaczego taki tytuł? – W maju tego roku planujemy wystawę prac Beksińskiego w  Muzeum Sztuki Fantastycznej we Wiedniu, a w dniu Finału WOŚP w Sanoku chcemy pokazać te prace, które tam pojadą – tłumaczy Wiesław Banach dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. – Marzeniem Beksińskiego zawsze była Praga i Wiedeń. On czuł się związany z klimatem tych miast, był zafascynowany ich muzyką, literaturą, nastrojem. Dlatego wystawa w Muzeum Sztuki Fantastycznej, gdzie prezentowały się największe nazwiska sztuki europejskiej jak na przykład Salvador Dali, jest miejscem z którego na pewno byłby bardzo zadowolony – dodaje dyrektor.

Starosta sanocki Sebastian Niżnik i dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesław Banach
podczas otwarcia Galerii Beksińskiego w maju 2012 r.

09-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)