REKLAMA
REKLAMA

Muzyczny Dzień Nauczyciela w sanockiej Szkole Muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 10.10.2013 r. w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się uroczystości wręczenia nagród nauczycielom szkolnictwa artystycznego z całej Polski. Ogromny zaszczyt spotkał uczestniczących w nim nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. z Sanoka.

Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z rąk Pani Wiceminister Moniki Smoleń otrzymała nauczycielka klasy skrzypiec Grażyna Dziok, natomiast Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Lukrecja Brudek – nauczycielka klasy fletu, Grażyna Dziok i Robert Hadermander – nauczyciel klasy fortepianu, Oksana Drozdowska – nauczycielka klasy fortepianu otrzyma medal w najbliższym czasie od przedstawiciela władz państwowych.

W drugiej odsłonie święta Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli już wszyscy pedagodzy Szkoły Muzycznej wraz z zaproszonymi gośćmi i melomanami muzyki. W dniu 14.10.2013 r. w Sali Koncertowej PSM I i II st. przy pełnej publiczności, nauczyciele z Powiatu Sanockiego mogli wysłuchać koncert Młodej Sanockiej Filharmonii przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i I st.

Koncert ten był swoistą formą podziękowania dla wszystkich nauczycieli za trud kształcenia młodzieży oraz miłym muzycznym prezentem. Wystąpili soliści z wielu sekcji: skrzypiec, akordeonu, gitary, fletu, Chór Dziecięco Młodzieżowy pod dyrekcją Elżbiety Przystasz, Zespół Creative Quintet, Zespół Animato pod dyrekcją Moniki Brewczak oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Grabonia. W trakcie koncertu Dyrektor PSM I i II st. Andrzej Smolik wręczył coroczne nagrody grupie najbardziej wyróżniających się nauczycieli. Poniedziałkowy koncert był też znakomitą okazją dla przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wizytatora Krzysztofa Szczepaniaka do wręczenia Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Panu Piotrowi Graboniowi. W swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreślił znaczącą rolę Szkoły Muzycznej, jaką spełnia w kształtowaniu muzycznym młodzieży i zaznaczył jej ogromne sukcesy artystyczne w Polsce i na całym świecie.

materiały nadesłane

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)