REKLAMA
REKLAMA

„My się zimy nie boimy”. W niedzielę kolejny trening sanockiej sekcji rugby (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Organizatorzy treningów rugby w Sanoku nie zwalniają tempa i zapraszają na kolejne zajęcia. Ostatnie w 2013 roku odbędą się w najbliższą niedzielę (29.12) o godzinie 10:00 na boisku przy ul. Stróżowskiej.

Szósty trening (a drugi na boisku przy ulicy Stróżowskiej) zaczął się, jak zawsze od całkiem intensywnej rozgrzewki przeprowadzonej przez trenera Pawła Skibę odpowiedzialnego za przygotowanie siłowo-kondycyjne. Dalszy ciąg treningu został przygotowany i poprowadzony przez jednego z dwóch licencjonowanych trenerów rugby na Podkarpaciu – Dariusza Pogockiego. W czasach studenckich zawodnik Budowlanych Łódź oraz Skry Warszawa. Przyjął on nasze zaproszenie na przyjazd do Sanoka i poprowadzenie treningu. Wszystko  wskazuje na to, że nie była to jednorazowa wizyta. Zaczęliśmy od dość prostych ćwiczeń z piłką, lecz z minuty na minutę  tempo i złożoność ćwiczeń rosła. Sporo czasu poświęciliśmy grze w kontakcie i przegrupowaniach na ziemi, czyli ruckach. Jest to jeden z najważniejszych elementów gry. Na szczęście mogliśmy to przećwiczyć pod okiem specjalisty – relacjonuje przebieg ostatnich zajęć Włodzimierz Przygórzewski, współzałożyciel sanockiej sekcji.

My się zimy nie boimy (śmiech). Kolejny trening rugby w niedzielę, (29.12) o godzinie 10:00 na boisku Stali Sanok przy ulicy Stróżowskiej. Mimo zimy, frekwencja nie słabnie, na treningi przychodzą nowe osoby. Co ciekawe, średnia wieku spada (śmiech), co nas cieszy. Widać po chłopakach, że duch sportowy oraz zapał do rugby rośnie, a to bardzo motywujące i zobowiązujące dla nas, jako organizatorów, dla osób, które nam cały czas pomagają i dla samych chłopakówPaweł Smoliński, współorganizator zajęć.

27-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)