REKLAMA
REKLAMA

Myśliwi zapraszają na wspólne kolędowanie

TREPCZA / PODKARPACIE. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w wigilijne myśliwskie kolędowanie jego organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. Gościnna „Szopka po gwiazdami” w TREPCZY otworzy swe bramy na oścież…  Początek spotkania ok. godz. 12:30.

Dla myśliwych z kół „Jarząbek” i „Darz Bór” wigilijne polowanie od pewnego czasu straciło swój „krwawy” charakter. W tym wyjątkowym dniu odwiedzają swoje tereny łowcze głównie po to, aby w wyznaczonych miejscach pozostawić zwierzynie leśnej smakowity dar i spotkać się w przyjacielskim gronie. Powracający do rodzinnych domów przez podsanocką Trepczę od kilku lat obowiązkowo zatrzymują się w „Szopce pod gwiazdami”. W jej scenerii łamią się opłatkiem i śpiewają kolędy. W wigilijne południe głos myśliwskiego rogu i melodie kolęd grane na trąbce stają się znakiem bliskości świąt. Gromki męski śpiew wypełni dolinę łączących się tu rzek: Sanoczka z Sanem i zawędruje ku historycznej Fajce. Tym niecodziennym koncertem myśliwi stają się pierwszymi zwiastunami bożonarodzeniowej radości. Swojską atmosferę szopki tworzy obecność figurek licznych zwierzątek leśnych. Rodziny sarenek i dzików w bliskości żłóbka Bożej Dzieciny uświadamiają nie tylko przychodzącym tu dzieciom, że one również pragną oddać cześć swemu Panu i Stwórcy. To zachęta nie tylko do wdzięcznej modlitwy, ale również do głębokiej refleksji i wspólnych działań na rzecz pomocy zwierzętom i ochrony przyrody.

Warto wspomnieć, że przy wsparciu działających tu kół łowieckich najmłodsze dzieci z Zespołu Szkół w Trepczy podejmują program pomocy głodnym zwierzętom. Obok karmników dla ptaszków dorośli zbudowali paśnik dla zwierzyny płowej i zajęcy. Stołówkę dla zwierząt zlokalizowano w bliskości szkoły, w parku „Kwitnąca Akacja”, co zapewnia dzieciom łatwy dostęp i dyskretną obserwację przychodzącej tu zwierzyny. Na razie zima jest łagodna, ale gdy spadnie śnieg i znacznie obniży się temperatura dziecięca pomoc dla zwierzątek stanie się nieocenionym darem.

Zdjęcia z archiwum: Boże Narodzenie AD 2012

24-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)