REKLAMA
REKLAMA

Nagrody Miasta Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Do końca lutego br. można zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji Nagród Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i Sztuka”.

Nagrody są przyznawane przez Radę Miasta Sanoka corocznie w dwóch kategoriach:

„twórczość artystyczna” – za dokonania w zakresie literatury, sztuk wizualnych lub muzyki oraz „upowszechnianie kultury i sztuki” – za znaczące dokonania twórcze, impresaryjne lub organizatorskie, służące promowaniu kultury i sztuki na terenie miasta Sanoka we wszystkich dziedzinach. Oceniane są dokonania w minionym roku lub całokształt twórczości.

Wnioski o przyznanie nagród mogą składać, m.in.: radni i komisje Rady Miasta Sanoka, Burmistrz Sanoka, instytucje, stowarzyszenia, związki twórcze, kluby i organizacje społeczne, środowiska twórcze. Kandydatami mogą być, w szczególności: twórcy, artyści, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, popularyzatorzy kultury, pracownicy instytucji kultury, nauczyciele szkół artystycznych, stowarzyszenia i związki twórcze oraz podmioty prowadzące działalność kulturalną.

Wnioski rozpatruje Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Sanoka, która bierze pod uwagę, w pierwszym rzędzie, dzieła i osiągnięcia powstałe w wyniku działalności wykonywanej poza pracą zawodową lub dokonania wiążące się z pracą zawodową, ale w znacznym stopniu wykraczające poza jej zakres.

W bieżącym roku laureaci otrzymają, oprócz statuetki Grzegorza z Sanoka i okolicznościowego dyplomu, także nagrodę pieniężną. Ponadto laureaci zostaną wpisani do księgi odznaczonych za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury dla Miasta Sanoka.

Wnioski o przyznanie nagrody (zawierające: dane osobowe kandydata, zgodę kandydata, informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej jego działalności oraz/lub znaczących dokonań w roku minionym, uzasadnienie wniosku oraz oddzielnie rekomendację osoby lub instytucji niezwiązanej prywatnie i zawodowo ze zgłaszającym wniosek) należy składać w Biurze Rady Miasta Sanoka do końca lutego br.

Szczegółowe warunki i tryb składania wniosków oraz przyznawania nagród określony został w regulaminie, stanowiącym treść uchwały Rady Miasta Sanoka (z dnia 25 października 2011 r.) która dostępna jest w Biurze Rady Miasta (ul. Rynek 1, pokój 66) oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Sanoka (www.um-sanok.e-zet.pl).

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)